EN

Marek Gierszał Reżyser

Reżyser, aktor, scenarzysta. Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i Uniwersytetu w Hamburgu (Reżyseria Filmów Fabularnych). W 1988 roku wyemigrował z Polski do Niemiec, gdzie nadal mieszka i pracuje.

Biogram

W latach 1994-1999 był wykładowcą w szkole musicalowej i teatralnej Stage School w Hamburgu, a od 2002 roku jest docentem w Akademii Realizacji Telewizyjnej państwowych stacji ARD i ZDF w Norymberdze. W 2005 roku założył w Berlinie firmę producencką ADA Film.

W swoim dorobku ma wiele ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Jako reżyser współpracował z wybitnymi aktorami, m.in. z Christophem Waltzem, znanym z najnowszego filmu Quentina Tarantino Bękarty wojny. W Niemczech wyreżyserował również kilkanaście filmów fabularnych i spektakli teatralnych.

Do jego najważniejszych realizacji scenicznych należą: Libertyn É.-E. Schmidta, Wesele u drobnomieszczan B. Brechta, Trzy siostry A. Czechowa, Mordowanie, na motywach Ryszarda III W. Szekspira. Jest również autorem i współautorem wielu scenariuszy filmowych.

Realizacje

Bóg mordu

Autor: Yasmina Reza

Reżyseria: Marek Gierszał

Premiera: 25.03.2010

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

80 minut
> 15

Polska prapremiera jednej z najważniejszych komedii XXI wieku, która święci triumfy na scenach całego świata! Jej popularność powiększył jeszcze, przygotowany w gwiazdorskiej obsadzie, film Romana Polańskiego pt. Rzeź.