EN

Michał Telega (WRD PWST) dramaturg

Reżyser teatralny i dramaturg, student V roku reżyserii w Akademii Sztuk Teatralnych imienia Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Biogram

Najważniejszymi pracami reżyserskimi są:
"Książę Niezłomny" Juliusza Słowackiego (Teatr Współczesny w Szczecinie, premiera podczas Festiwalu Nowe Epifanie 2020, spektakl wziął udział w VII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa"), "Kuszenie Świętego Antoniego" Włodzimierza Szturca (przedstawienie powstało w Teatrze AST, prezentowane podczas Forum Młodej Reżyserii w 2018 roku oraz na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Teatral' nyy Tsentr "Na Strastnom" w Moskwie), "Włosy Błazna" Helmuta Kajzara (Teatr AST), autorski tekst i spektakl "Aktorki czyli Przepraszam, że dotykam" (publikacja w: Polish Theatre Journal w 2019 roku, czytanie w Teatrze Ochoty w Warszawie podczas Międzynarodowej Konferencji Zmiana - Teraz organizowanej przez Akademię Teatralną imienia Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz w Teatrze AST podczas Forum Młodej Reżyserii 2019; spektakl dyplomowy w Szkole Filmowej AMA na podstawie tekstu wyreżyserowała Magdalena Łazarkiewicz, film został wyemitowany w TVN Fabuła w maju 2021), "Wykład Profesora Mmaa" Stefana Themersona (w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie), „Siedem Wierszy” na podstawie poezji S. Becketta (Międzynarodowe Laboratorium Teatralne „Beckett and The Virtual”, 2021).

Dramaturg w spektaklu "Grupa Warszawska" w Nowym Teatrze w Warszawie. Autor prac "Dotknij Mnie" oraz "Sny" podczas wystaw scenograficznych w Teatrze AST pod opieką profesor Barbary Hanickiej. Asystent Ewy Kaim (Wyspiański. Koncert w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie) oraz Anny Augustynowicz (Zemsta w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie), Włodzimierza Szturca (zajęcia z historii teatru polskiego i powszechnego w AST). Tekst "Aktorki...", oddający głos kobietom w AST, znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2020 roku oraz przyczynił się do szeregu zmian instytucjonalnych w polityce antyprzemocowej w AST.

Zemsta

Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Anna Augustynowicz

Premiera: 06.09.2017

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

85 min
> 15 EN

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru.