EN
image/svg+xml

Zemsta
UWAGA! Spektakl odbędzie się w innym terminie, który zostanie zaproponowany po ustaniu pandemii. Zakupione bilety zachowują ważność do końca roku.

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 06.10.2017
85 min
< 15 EN

wersja angielska >

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru.

Anna Augustynowicz, jedna z najważniejszych polskich reżyserek, wystawia Zemstę – jeden z najważniejszych polskich dramatów! Komedia Aleksandra Fredry dzieje się w momencie budowaniu muru. Dzisiaj Zemsta mogłaby być jednak o przeżynaniu stołu. Stołu, przy którym wszyscy siedzimy. I który już za chwilę…

Augustynowicz czyta Zemstę w świecie, w którym za oknami nasz romantyczny świat Gustawów-Konradów i Kordianów, jest coraz mocniej upupiany przez Cześników i Rejentów. Wydobywa piękno i rytm wiersza w czasach, gdy tak trudno o poezję. Nie idzie grzecznie za Fredrą, zmienia optykę. Patrzy na nas oczami odrzuconych, niechcianych. Szuka śmiechu, ale nie tego prostego, jarmarcznego, ale śmiechu błazna.

Zgoda, zgoda! A Bóg wtedy rękę poda?

Czytaj wszystko

Informacje prasowe do pobrania

Zemsta | reż. Anna Augustynowicz

Trailer

Spektakl "Zemsta" został zakwalifikowany do III edycji konkursu Klasyka Żywa.

Recenzje:

Lubię Fredrę. Moją niekłamaną i niezmienną sympatię budzi, ten jedyny wśród polskich romantyków twórca, który na rzeczywistość patrzył krytycznym i analitycznym okiem, ale mówił o niej językiem pełnym lekkiego humoru doceniając, jak mniemam, terapeutyczną moc śmiechu.

Przeczytaj całą recenzję >>

Bo ja szczęście mam szalone, czyli „Zemsta" inaczej

Iwona Pięta, Dziennik Teatralny Kraków