EN

Krzysztof Kaliski Kompozytor, autor muzyki

Kompozytor, autor opracowań muzycznych do spektakli.

Biogram

Często komponuje muzykę do spektakli Bartosza Frąckowiaka (Ksiądz H., czyli Anioły w Amsterdamie, W pustyni i w puszczy z Sienkiewicza i innych, Komornicka. Biografia pozorna, Afryka, Granice, Workplace), Weroniki Szczawińskiej (Kamasutra. Studium przyjemności, Artyści prowincjonalni, Geniusz w golfie, Niewidzialny chłopiec, Klęski w dziejach miasta, Wojny, których nie przeżyłam, K. albo wspomnienie z miasta, Komuna Paryska), czy Wiktora Rubina (Żony stanu, dziwki rewolucji, a może i uczone białogłowy, Rasputin).

W 2015 roku otrzymał Nagrodę Główną dla Osobowości Artystycznej na II Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie za opracowanie dźwięku w spektaklach Afryka i Klęski w dziejach miasta.

W Teatrze im. J. Słowackiego skomponował muzykę do spektakli In Dreams Begin Responsibilities [zobowiązania rozpoczynają się w snach] Delmore‘a Schwartza w reż. Magdaleny Szpecht (2017) oraz Vernon Subutex w reż. Wiktora Rubina (2018).

Realizacje

In Dreams Begin Responsibilities

Autor: Delmore Schwartz

[Zobowiązania rozpoczynają się w snach]

Reżyseria: Magda Szpecht

Premiera: 04.02.2017

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

65 min.
EN

wersja angielska >

In Dreams… to niezwykłe teatralne doświadczenie. To spektakl rozpisany na czwórkę aktorów, muzyków i widzów swobodnie przemieszczających się w przestrzeni.