EN

In Dreams Begin Responsibilities
[Zobowiązania rozpoczynają się w snach]

  • Autor: Delmore Schwartz
  • Reżyseria: Magda Szpecht
  • Muzyka: Krzysztof Kaliski
  • Dramaturgia: Łukasz Wojtysko
  • Kostiumy, przestrzeń: Zuza Golińska
  • Wideo: Mikołaj Syguda
Zobacz wszystkich
65 min.
EN

wersja angielska >

In Dreams… to niezwykłe teatralne doświadczenie. To spektakl rozpisany na czwórkę aktorów, muzyków i widzów swobodnie przemieszczających się w przestrzeni.

To – stworzona na podstawie genialnego opowiadania Delmore’a Schwartz’a – historia 21-letniego chłopaka, któremu śni się, że siedzi w nowojorskim kinie. W kinie, w którym właśnie wyświetlają sceny z randki jego rodziców.

To nielinearna podróż przez świat snów, okruchów pamięci, strachu, nadziei i marzeń. Przez świat muzyki stworzonej przez Krzysztofa Kaliskiego. Spektakl wyreżyserowała Magda Szpecht – jedna z najciekawszych i najbardziej nieszablonowo myślących reżyserek młodego pokolenia.

Główna nagroda na 8. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr" 2017. Jury doceniło spektakl za “stworzenie odrębnej formy z pogranicza teatru i instalacji, która wytwarza pole wolności i zaprasza widza do poszukiwania własnych reguł uczestnictwa”.

Spektakl powstał w ramach projektu NOWA MUZYKA W NOWYM TEATRZE.

Czytaj wszystko

Informacje prasowe do pobrania

Trailer

Recenzje:

Spektakl "In Dreams Begin Responsibilities [zobowiązania rozpoczynają się w snach]" według opowiadania Delmore’a Schwartza, w reżyserii jednej z najciekawszych i najodważniejszych reżyserek młodego pokolenia, Magdy Szpecht, to teatralna opowieść o wspomnieniach, które nigdy nie są projektem gotowym i skończonym.

Przy okazji przedstawienie stało się też pytaniem o trwałość podziału na widownię i scenę, przestrzeń „grania sztuki” i jej oglądania. Na obu poziomach wyszło intrygująco. Przeczytaj całą recenzję >>

Wejść do snu narratora

Łukasz Gazur, Dziennik Polski

Nie ma tam spaceru, nie ma wspólnego obiadu, nie ma wizyty u wróżki. Jest piękny, intymny spektakl, w którym widz bardziej niż interpretuje odczuwa; nie tylko patrzy, lecz także całym ciałem chłonie wyjątkową atmosferę "In Dreams Begin Responsibilities".

Powstaje miejsce o dużym potencjale afektywnym oddającym strukturę emocjonalną opowiadania. Efektem ich pracy jest piękny, intymny spektakl, w którym widz bardziej niż interpretuje odczuwa; nie tylko patrzy, lecz także całym ciałem chłonie wyjątkową atmosferę przedstawienia. Dzięki temu historia zaręczyn postaci literackich staje się dla niego historią osobistą. Przeczytaj całą recenzję >>

Przestrzeń pełna smutku

Katarzyna Niedurny, dwutygodnik.com