EN
Na zdjęciu aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Grzegorz Łukawski. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz mężczyzny wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktor w średnim wieku patrzy prosto przed siebie. Ma pociągłą szczupłą twarz. Siwe, proste  krótko ścięte włosy. Duże wyraziste oczy. Ubrany w czarny sweter pod szyję oraz płaszcz w kolorze siwym.

Grzegorz Łukawski aktor

Zaczęło się od Trans-Atlantyku w czasach ciemnych. Powiew wolności, który uderzył wówczas w nozdrza, czuję do dziś. Tak, chciałem wskoczyć na Ten Pokład. I teraz jestem na Nim. Płynęliśmy po różnych oceanach, morzach i stojących wodach, ale ten pierwszy zapach zawsze mi towarzyszył... Dokąd płyniemy teraz? Przekonajmy się. Razem. Wolność dla wszystkich.

Biogram

Urodzony w 1969 roku. Absolwent PWST w Krakowie. Od 1994 roku aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Zagrał tutaj m.in. w: Naszym człowieku Aleksandra Ostrowskiego w reż. Walerego Fokina (1994), Słowach Bożych Ramóna Maríi del Valle-Inclána w reż. Bartosza Szydłowskiego (1998), Płatonowie Antoniego Czechowa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego (2000), Abelardzie i Heloizie Rogera Vaillanda w reż. Agaty Dudy-Gracz (2001), Idiocie Fiodora Dostojewskiego w reż. Barbary Sass (2002), Bułhakowie Macieja Wojtyszki (2002), Kaliguli Alberta Camusa w reż. Agaty Dudy-Gracz (2003), Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Bodolaya (2007), Ziemi obiecanej Władysława Reymonta w reż. Wojciecha Kościelniaka (2011), Maskaradzie Michaiła Lermontowa w reż. Nikołaja Kolady (2013), Dziejach upadków Honore de Balzaca w reż. Małgorzaty Warsickiej (2016).

Aktualnie w obsadzie

Botticelli

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: Savonarola (dublura)

1 h 20 minut
> 18 EN

Chory z urojenia

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Tomasz Biegunka

120 minut
> 15

Więcej

Debil

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin

Rola: Kłapouchy, Ojciec

1 h

Rabacja

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin

Rola: Szlachcic

90 min.
> 15

Wielki Gatsby

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: MEYER WOLFSHEIM/majordomus

1h 45min (bez przerwy)