EN
Na zdjęciu aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Wojciech Skibiński. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz mężczyzny w średnim wieku  wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktor patrzy prosto przed siebie. Ma wyraziste niebieskie oczy. Pociągłą twarz. Krótko ścięte ciemno siwe włosy lekko zaczesane do tyłu. Ubrany w granatowy t-shirt oraz siwą bluzę z kapturem.

Wojciech Skibiński aktor

Pasja!!! A oprócz niej myślę, że niekończąca się wędrówka w nieznane, razem z widzami, bez których by to nie miało żadnego sensu…. Zapraszam do wspólnego wędrowania i zdobywania kolejnych doświadczeń.

Biogram

Urodził się w 1959 roku. Absolwent PWST w Krakowie.

W latach 1986-1988 był aktorem Teatru Śląskiego w Katowicach. Aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego od 1988 roku. Zagrał tutaj m.in. w: Wizycie starszej pani Friedricha Dürrenmatta w reż. Siergieja Danczenki (1989), Kuszeniu Václava Havela w reż. Krzysztofa Jędryska (1990), Burzy Williama Szekspira w reż. Jerzego Golińskiego (1990), Juliuszu Cezarze Williama Szekspira w reż. Jerzego Golińskiego (1993), Heddzie Gabler Henrika Ibsena w reż. Pawła Miśkiewicza (1995), Mary Stuart Wolfganga Hildesheimera w reż. Waldemara Zawodzińskiego (1996), Czarownicach z Salem Arthura Millera w reż. Barbary Sass (1999), Abelardzie i Heloizie Rogera Vaillanda w reż. Agaty Dudy-Gracz (2001), Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Bodolaya (2007), Ziemi obiecanej Władysława Reymonta w reż. Wojciecha Kościelniaka (2011), Karnawale, czyli pierwszej żonie Adama Sławomira Mrożka w reż. Bogdana Cioska (2013), Pinokiu Carla Collodiego w reż. Jarosława Kiliana (2015).

Gościnnie występuje w Teatrze STU.

Znany jest również z ról filmowych i telewizyjnych, zagrał w serialach Czas honoru, Ojciec Mateusz, Prawo Agaty.

Aktualnie w obsadzie

Zimowla

na podstawie powieści Dominiki Słowik

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: PREZES DYGNAR

Najbliższe terminy

1h i 50 min
> 15

Więcej

Chory z urojenia

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Pan Czyściciel

120 minut
> 15

Hamlet

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Klaudiusz

120 minut
> 15 EN UKR

Jubileusz – 20 lat na scenie „Chory z urojenia”

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Pan Czyściciel

120
< 15

Lalka

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: BARON KRZESZOWSKI

3 h 40 min, 1 przerwa
> 15 EN UKR

Znachor

Pokaz przedpremierowy

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: PROFESOR DOBRANIECKI/HRABIA

1 h 40 minut