EN
Na zdjęciu aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Pola Błasik. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową kobiety. Tło jest białe. Twarz młodej kobiety wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktorka patrzy prosto przed siebie. Ma duże ciemne wyraźne oczy. Wąskie usta lekko pomalowane na różowo. Szerokość twarzy na każdym poziomie mniej więcej taka sama, kanciasty podbródek. Włosy długie ciemne za ramiona. Góra włosów jest spięta do tyłu. Ubrana jest w fioletowy błyszczący żakiet oraz bluzkę w kolorowe kwiaty pod szyję zapiętą na dwa guziki.

Pola Błasik aktorka

Zaczęło się od pierwszych występów w przedszkolu, kiedy przewodniczyłam grupie dziewczynek w choreografiach z parasolkami. Następnie były przedstawienia szkolne i letnie koncerty domowe, kiedy otwierałam balkon, i na taborecie będącym sceną przez mikrofon dawałam pierwsze koncerty dla sąsiadów. Kiedy dramatyczne monologi mówione w łazience do lustra przestały wystarczać, zrozumiałam, że najważniejsi są ludzie, z którymi i dla których mogę być.

Teatr sprawdził się idealnie.

Biogram

Urodziła się w 1991 roku. Ukończyła wrocławską filię PWST w Krakowie. W trakcie studiów debiutowała na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu im. Edmunda Wiercińskiego rolą Sophie Mock w spektaklu Koniec świata w Breslau Marka Krajewskiego w reż. Agnieszki Olsten.

Od września 2015 do grudnia 2016 roku była aktorką Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gdzie zagrała m.in. w spektaklu Y w reż. Pawła Passiniego i Liżę twoje serce  w reż. Agnieszki Glińskiej.

Do Teatru im. Juliusza Słowackiego dołączyła w styczniu 2017 roku. Zagrała tutaj w: Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017), Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi] w reż. Agnieszki Glińskiej (2017), a także w Bolesławie Śmiałym Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Świątka (2017).

Otrzymała wyróżnienie jury podczas 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Niny Zariecznej w spektaklu Mewa Antoniego Czechowa w reż. Grzegorza Wojdona oraz za tytułową rolę w spektaklu Orlando Virginii Woolf w reż. Weroniki Szczawińskiej.

W 2016 roku została uhonorowana nagrodą im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla najlepszej studentki PWST. Nagrodę tę przyznaje Rada Wydziału Aktorskiego wrocławskiej szkoły teatralnej od 2003 roku, wśród laureatów są m.in. Anna Ilczuk i Andrzej Kłak.

Aktualnie w obsadzie

Turnus mija, a ja niczyja

Operetka sanatoryjna

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: INWESTORKA III / MAGDALENA

110 minut
> 15 EN UKR