EN
Na zdjęciu reżyser Jan Jeliński. Fotografia przedstawia głowę i szyję młodego mężczyzny. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Mężczyzna ma uniesioną głowę. Wydaje się, jakby patrzył na nas z góry. Ma włosy zaczesane na żelu do tyłu. Niebieskie oczy. Niewielki zarost. Ma czarną koszulę z brązowym kołnierzykiem.

Jan Jeliński reżyser

Student V roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Odbył asystentury reżyserskie u Anny Smolar („Henrietta Lacks”) w Nowym Teatrze w Warszawie oraz Michała Borczucha („Żaby”) w Teatrze Studio w Warszawie. Zdobywca nagrody ZAIKS na 8. Forum Młodej Reżyserii za spektakl „Sztuczne jezioro” (2018).

Biogram

Reżyser projektów performatywnych takich jak „Planety” (Teatr Powszechny w Warszawie) „PROM-1” (Festiwal Malta w Poznaniu), "Drugi Pokój" (Festiwal Klasyka Żywa w Opolu), "Nimfy" (Stary Teatr w Krakowie).

 

Boginie

Premiera: 04.06.2021

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin

1 h i 10 min
> 15

Boginie to spektakl oparty na mitach Orfeusza i Eurydyki oraz Demeter i Kory, które łączy motyw wędrówki między światami żywych i umarłych. Moment przejścia oraz liczne w kulturze przedstawienia Hadesu zainspirowały twórców do postawienia pytania o kondycję bogów i bogiń. To opowieść o cielesności, bólu, chorobie, ale również o poszukiwaniu tożsamości, wracaniu do zdrowia i nauce rozumienia własnego ciała.