EN

Radek Stępień reżyser, dramaturg

ur. 1993 r., reżyser i dramatopisarz, pedagog Wydziału Reżyserii AST w Krakowie.

Debiutował PANNĄ JULIĄ Augusta Strindberga w Teatrze Ludowym w Krakowie (2018), czym rozpoczął współpracę z Konradem Hetelem (HAMLET Wyspiańskiego w Teatrze Słowackiego, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA  Arthura Millera w Teatrze Wybrzeże, KTO ZABIŁ KASPARA HAUSERA w łódzkim Teatrze Jaracza, SŁOWACKI UMIERA w Teatrze Starym, STUDIUM O HAMLECIE w AST Kraków, MATKA Witkacego w poznańskim Teatrze Nowym, NOC WŚRÓD DRZEW w AST Wrocław, FAUST Goethego w Teatrze Wybrzeże).

Uczestnik rezydencji artystycznych m.in. Sopot Non Fiction 2018. Laureat m.in. Nagrody im. Leona Schillera w 2019 roku. Był asystentem m.in. Krystiana Lupy, współpracował z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego i Ośrodkiem Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Urodzony w Pionkach, na stałe mieszka w Krakowie.

W Teatrze im. J. Słowackiego stworzył dramaturgię do spektaklu Kariera Artura Ui Bertolta Brechta w reż. Remigiusza Brzyka (2018).

Realizacje

Reżyseria: Radek Stępień

Premiera: 22.10.2021

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

70 minut
< 15

Podobno odcięta głowa zachowuje świadomość jeszcze przez 6 do 7 sekund. Gdyby dało się z nią jeszcze zamienić dwa słowa – może dowiedzielibyśmy się czegoś istotnego o motywacjach ściętej głowy.

Kariera Artura Ui

Autor: Bertolt Brecht

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

Premiera: 10.09.2018

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

135 min. bez przerwy
> 15 EN UKR

Arturo Ui to drobny gangster. Zaczyna swoją drogę proponując ochronę handlarzom kalafiorów. Szybko jednak, imając się najróżniejszych sposobów, pnie się wyżej. I wyżej. W świat finansjery, wielkiej polityki. W końcu wygrywa wybory. Od kalafiorów do władzy absolutnej.