EN
Plakat do spektaklu Danton, wykonany metodą kolażu graficznego. ¼ plakatu od góry w rdzawym kolorze, ¾ plakatu poniżej w kolorze szarym, z przetarciami. W lewym dolnym rogu kuca dwóch chłopców z epoki, ubranych na czarno, w czerwonych czapeczkach z czarnymi daszkami. Kucają przy armacie, która ma działo wycelowane w górę. Z działa wylatuje czerwona kulka. W górnej części plakatu na rdzawym kolorze leci zabawkowy samolot tych samych wymiarów co armata, zbudowany z drewnianej skrzyni. W środku siedzi chłopczyk w blond włosach, w goglach lotniczych, w dziecięcym stroju z kapeluszem.

Danton

Zobacz wszystkich
70 minut
< 15

Podobno odcięta głowa zachowuje świadomość jeszcze przez 6 do 7 sekund. Gdyby dało się z nią jeszcze zamienić dwa słowa – może dowiedzielibyśmy się czegoś istotnego o motywacjach ściętej głowy.

„Wszystkie rewolucje przechodzą do historii, a historia nimi nie wzbiera: rzeki rewolucji wracają do miejsca, z którego wyszły, aby znowu płynąć”, napisał kiedyś Guy Debord, ale co to za miejsce miał na myśli? Gdzie bije żywe źródło rewolucji — i czy aby już nie wyschło? Na pustyni, która przykryła stary świat, ponownie spotykają się trzy szczury — Danton, Desmoulins i Robespierre — by jeszcze raz wystąpić przeciwko sobie w politycznym agonie i wspólnie odtańczyć ostatnią karmaniolę.


Gdzie dwóch się bije, tam trzeci przychodzi i dołącza do walki.

Obsada:

  • Agnieszka Judycka – Pierwsza markietanka,
  • Magdalena Osińska – Druga markietanka,
  • Mateusz Bieryt - Danton,
  • Dominik Stroka - Robespierre,
  • Adam Wietrzyński – Desmoulins.

Czytaj wszystko

Program

Do pobrania plakat

Trailer teatralny

Trailer filmowy

Nagrody dla spektaklu "Danton"

2022r. - Pierwsza nagroda w kategorii "Zestaw dokumentacyjny" 2021/2022 podczas VIII Edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego - Bartek Barczyk za zdjęcia do spektaklu "Danton" reż. R. Stępień

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta