EN
Na zdjęciu reżyserka światła Paulina Góral. Fotografia przedstawia głowę i ramiona kobiety. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Tło jest jasne. Kobieta patrzy prosto przed siebie. Szatynka. Włosy do ramion. Szczupła, pociągła twarz. Niebieskie oczy. Ma niewielkie rumieńce na policzkach.

Paulina Góral reżyser światła

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, wydziału Wiedza o Teatrze. Reżyser światła współpracujący z teatrami w całej Polsce.

Biogram

Pracowała m.in. przy spektaklach: „Cząstki kobiety” w reż. Kornela Mundruczo, „Holzwege” w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa), „Kartoteka rozrzucona” w reż. Radosława Rychcika ( Teatr Studio w Warszawie). Współpracowała również z: Teatrem Studio w Warszawie, TR Warszawa, Teatrem Nowym w Poznaniu, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Wielkim Operą Narodową, Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrem Ateneum w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Komuną/Warszawa, Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu, Warszawską Operą Kameralną.


Pracuje również od 6 lat jako asystentka reżysera światła Felice Ross przy spektaklach Mariusza Trelińskiego (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie), Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa) oraz Krzysztofa Warlikowskiego („Kabaret Warszawski” w Nowym Teatrze w Warszawie).

Imię róży

Autor: Umberto Eco

Reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 01.02.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

160 minut
> 15 EN UKR

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.