EN

Peter Mayer Reżyseria światła

Ukończył studia z zakresu realizacji technicznej i oświetleniowej spektakli teatralnych i koncertów. W latach 2005-2007 pracował jako kierownik techniczny Teatru i Filharmonii Thüringen w Gera-Altenburg, a od 2008 do 2009 roku jako Theatermeister w berlińskim Deutsches Theater.

Biogram

Obecnie jest kierownikiem realizacji scenicznej w Maxim Gorki Theater w Berlinie. Jako reżyser światła przygotowywał oprawę koncertów i imprez artystycznych w Tränenpalast w Berlinie.

Kierował realizacją techniczną wielu inscenizacji, m.in.: Torvaldo i Dorliska G. Rossiniego, Włoszka w Algierze L. Moski (Festiwal Operowy „Rossini in Wildbad”); Sztuka Y. Rezy, Ifigenia w Taurydzie i Cierpienia młodego Wertera J. W. Goethego, Misery wg S. Kinga, Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka (Teatr i Filharmonia Thüringen); Czarownice z Salem A. Millera, Ritter, Dene, Voss T. Bernharda (Deutsches Theater w Berlinie).

Autor technicznych koncepcji scenografii i konsultant scenograficzny m.in. przy nowary.today I. Bauersimy (Teatr i Filharmonia Thüringen).