EN

Natan Berkowicz reżyser świateł i autor multimediów

artysta wideo, operator, reżyser świateł, kreator mrocznych, przetworzonych, wielowymiarowych rzeczywistości

Biogram

W swoich pracach często stosuje technikę wielowarstwowego łączenia obrazów, uzyskując efekt wizualnych powidoków. Wykorzystuje również możliwości SI w tworzeniu prac wizualnych z zakresu sztuki generatywnej. 

Twórca wideo m.in. do spektakli „CAPRI - WYSPY UCIEKINIERÓW” w reżyserii Krystiana Lupy, „LAZARUSA” w reż. Jana Klaty, „SERCA” w reż. Wiktora Bagińskiego, „MATKI” oraz „DANTONA” w reż. Radka Stępnia, „POWARKIWAŃ DROGI MLECZNEJ” w reż. Wojtka Klemma, czy „GŁĘBIEJ” w reż. Małgorzaty Wdowik

Powarkiwania Drogi Mlecznej

Autor: Bonn Park

przekład: Iwona Nowacka

Reżyseria: Wojtek Klemm

Premiera: 03.07.2021

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

100 minut
> 15

Powarkiwania Drogi Mlecznej Bonn Parka to idealny dramat, by postawić wszystko na głowie. Na scenie. Poza nią przecież już od dawna wszystko  na głowie stoi. Nie bardzo wiadomo, jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie. My, twórcy czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy. A z resztą... jak pewnie sami czujecie – teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach. Dobranoc!

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

Danton

Reżyseria: Radek Stępień

Premiera: 22.10.2021

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

70 minut
< 15

Podobno odcięta głowa zachowuje świadomość jeszcze przez 6 do 7 sekund. Gdyby dało się z nią jeszcze zamienić dwa słowa – może dowiedzielibyśmy się czegoś istotnego o motywacjach ściętej głowy.