EN

Przemysław Pilarski scenarzysta, dramaturg

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2003), Warszawskiej Szkoły Filmowej (kurs scenariuszowy) oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych. Dramatopisarz, scenarzysta, dramaturg.

Biogram

Autor scenariuszy do filmów, szeregu odcinków do seriali telewizyjnych oraz filmów krótkometrażowych.. Współpracował też m.in. ze Szkołą Wajdy. W poprzednich życiach m.in. dziennikarz, krytyk literacki, stand-upper. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureat IX Metafor Rzeczywistości za sztukę Reality show(s). Kabaret o rzeczach strasznych oraz konkursu SŁowo/Aktor/Spotkanie za sztukę Tata wiesza się w lesie. Stale współpracuje z Fundacją Strefa WolnoSłowa działającą obecnie przy Teatrze Powszechnym w Warszawie. Spektakle oparte o jego teksty były prezentowane m.in. w Warszawie, Krakowie, Pradze, Bolonii i Berlinie.

Jest autorem scenariusza do spektaklu Szklane Paciorki. Gra. Rozpoznanie w reż. Małgorzaty Warsickiej w Teatrze Słowackiego (2017).

Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie

Reżyseria: Małgorzata Warsicka

Premiera: 22.04.2017

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

80 min.
> 15 EN

wersja angielska >

Gra szklanych paciorków, wielka powieść Hermanna Hessego – od niej wszystko się zaczęło. Zawarte tam pytania, myśli, światy stały się punktem wyjścia do artystycznych poszukiwań.