EN

Paulina Góral reżyser światła

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, wydziału Wiedza o Teatrze. Reżyser światła współpracujący z teatrami w całej Polsce.

Biogram

Pracowała m.in. przy spektaklach: „Cząstki kobiety” w reż. Kornela Mundruczo, „Holzwege” w reż. Katarzyny Kalwat (TR Warszawa), „Kartoteka rozrzucona” w reż. Radosława Rychcika ( Teatr Studio w Warszawie). Współpracowała również z: Teatrem Studio w Warszawie, TR Warszawa, Teatrem Nowym w Poznaniu, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Wielkim Operą Narodową, Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrem Ateneum w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Komuną/Warszawa, Teatrem Ósmego Dnia w Poznaniu, Warszawską Operą Kameralną.


Pracuje również od 6 lat jako asystentka reżysera światła Felice Ross przy spektaklach Mariusza Trelińskiego (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie), Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa) oraz Krzysztofa Warlikowskiego („Kabaret Warszawski” w Nowym Teatrze w Warszawie).

Imię róży

Reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 01.02.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

160 minut
> 15 EN UKR

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.