EN
Na czarno-białym zdjęciu choreograf Maćko Prusak. Fotografia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest szare. Mężczyzna ma na sobie czarną katanę. Ma głowę zwróconą w lewo i patrzy w stronę obiektywu. Kręcone, ciemne włosy zaczesane na boki. Niewielka broda i wąsy. Orli nos.

Maciej Prusak

Aktor, choreograf i reżyser, ur. w 1975 r. Na scenie debiutował w połowie lat dziewięćdziesiątych jako aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego. Od 2003 roku zajmuje się głównie tworzeniem ruchu scenicznego w teatrze dramatycznym, współpracował m. in. z Krystyną Meissner, Rudolfem Ziołą, Wojtkiem Klemmem, Pawłem Miśkiewiczem, Arturem Tyszkiewiczem, Nikołajem Koladą, Małgorzatą Bogajewską, Marcinem Liberem. Na stałe współpracuje z Janem Klatą i jest autorem choreografii do większości jego spektakli.

Biogram

Reżyser spektakli dla dzieci i dorosłych, m. in. NOCY BEZ KSIĘŻYCA na podstawie książki Etgara Kereta i Shiry Geffen (Wrocławski Teatr Lalek, 2015), BACHANTEK wg Eurypidesa (Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, 2016), SALTA W TYŁ wg reportaży sportowych Oty Pavla (Teatr Ludowy w Krakowie, 2018), ZABÓJCY CZASU wg opowiadań Stefana Grabińskiego (spektakl dyplomowy Wydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu, 2018).