EN

Piotr Lis autor muzyki i multimediów

Członek zespołu TNBC (wcześniej The Natural Born Chillers).

Biogram

W roku 2009 muzycy (Michał Lis, Bartosz Ignor, Piotr Lis) „weszli do teatru”, tworząc muzykę do spektaklu Radosława Rychcika Samotność pól bawełnianych (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach). Wspólnie napisali jeszcze muzykę do spektaklu Powstanie (Muzeum Powstania Warszawskiego i Teatr Dramatyczny w Warszawie, 2012) oraz Koncertu Finałowego 36. PPA zatytułowanego „Wielkie Przemówienia” (Wrocław, 2015) – także w reżyserii Rychcika.  Ponadto bracia Lis skomponowali muzykę i stworzyli multimedia do kilku innych projektów Rychcika. Wśród nich znalazły się takie spektakle jak: Hamlet (2011) i Niebezpieczne związki (2012) w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach, Dwunastu gniewnych ludzi (2012) i Dziady (2014) w Teatrze Nowym w Poznaniu, Utalentowany pan Ripley (2015) i Ripley pod ziemią (2016) w Teatrze Studio w Warszawie. Współpracowali także z Grzegorzem Jarzyną przy spektaklu Męczennicy (TR Warszawa, 2015).

 
W Teatrze im. J. Słowackiego bracia stworzyli oprawę multimedialną i muzyczną do spektaklu Wyzwolenie wg Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017).

Imię róży

Autor: Umberto Eco

Reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 01.02.2019

Spektakl

Teatr w Krakowie im. J. Słowackiego - Duża Scena

160 minut
> 15 EN UKR

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.

Wyzwolenie

Autor: Stanisław Wyspiański

Adaptacja i reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 11.02.2017

Spektakl

Teatr w Krakowie im. J. Słowackiego - Duża Scena

120 min
EN

wersja angielska >
Spektakl z napisami w języku angielskim.

Spektakl Wyzwolenie jest świeży, bezczelny i efektowny, ale jednocześnie współbrzmiący z myślami Stanisława Wyspiańskiego.