EN
Zdjęcie przedstawia czarno biały portret kobiety praktycznie na całej powierzchni zdjęcia. Kobieta patrzy prosto przed siebie. Ma szeroko otwarte oczy. Piegi na twarzy. Włosy ciemne spięte w kucyk.

Klaudyna Schubert fotograf

Fotografka, reżyserka światła.

Biogram

Na co dzień jako fotografka współpracuje przede wszystkim z instytucjami kultury, m.in. Teatrem Ludowym, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, a także festiwalami w całej Polsce.

Najchętniej fotografuje teatr i oryginalne formy artystycznego wyrazu. Autorka fotografii do książek oraz projektów fotograficznych, które były prezentowane w ramach wystaw indywidualnych (m.in. „Dance until we are lost” [2021], „INSIDE OUT” [2020]) i zbiorowych.

Pięciokrotna finalistka Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W teatrze zajmuje się również światłem, odpowiadała za reżyserię światła m.in. w spektaklach „TYTUM” (Krakowskie Centrum Choreograficzne w koprodukcji z Korzo Theater [NL]), „Danton” (Teatr im. J. Słowackiego) i "Bóg policzył dni" Teatr Studyjny PWSFTviT