EN
Na zdjęciu gospodarz cyklu spotkań teatralno-filozoficznych “Sztuka myślenia” Piotr Augustyniak. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz mężczyzny wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Mężczyzna patrzy prosto przed siebie. Ma czarne proste, krótkie włosy zaczesane do góry. Mężczyzna ma krzaczaste czarne brwi. Oczy osadzone blisko siebie koloru piwnego, wysokie czoło. Ma okulary korekcyjne. Oprawki są w kolorze srebrnym. Ma siwo-czarną brodę. Poważny wyraz twarzy. Ubrany jest w granatową bluzkę, marynarkę w czarno białą kratkę.

Piotr Augustyniak Filozof, gospodarz cyklu spotkań teatralno-filozoficznych "Sztuka myślenia” i "Myślnik"

Jako filozof byłem zawsze po stronie transu, transgresji, przełamywania codziennej rutyny i bezmyślności. Pewnie właśnie dlatego znalazłem się w teatrze. Filozofia jest pobudzaniem do samodzielnego myślenia, dlatego jej wybitni przedstawiciele byli mistrzami performansu: Sokrates, Platon, Fryderyk Nietzsche, czy nasz krakowski Józef Tischner.

W teatrze szukam jednak najbardziej Stacha Wyspiańskiego czyli sztuki prowokacji i sztuki myślenia, które rozsadzają polskie zasklepienie w sobie i wyzwalają spętaną naszymi obsesjami energię.