EN
image/svg+xml

Głos jako instrument

  Termin → 7 maja i 8 maja 2019
  Godzina → 11:00 – 15:00
  Miejsce → Scena Miniatura, Teatr im J. Słowackiego, Plac św. Ducha 1.
  Bilet → 25 zł

  Ludzki głos jest uznawany za jeden z najdoskonalszych instrumentów muzycznych na świecie. Delikatna zmiana jego tonacji potrafi zmienić znaczenie słów i wywołać skrajnie różne emocje. Jak dobrze znamy nasz własny głos i jego możliwości? Dominik Strycharski od ponad dziesięciu lat prowadzi eksperymentalne warsztaty wokalne, w których łączy rozwój świadomości własnego głosu z improwizacją oraz działaniem w grupie. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad rytmem i oddechem, poznawać swój głos i bawić się jego brzmieniem, „słuchać siebie” w kontekście muzycznym, improwizować i wykonywać różnorodne formy kompozycji muzycznej i teatralnej, pracować nad ekspresją głosu i ciała, doświadczać wspólnoty dzięki muzyce. 

  Prowadzący opowie również, w jaki sposób ludzki głos zmieniał się na przestrzeni kolejnych wieków i jak wielowymiarowo jest on traktowany w różnych kulturach.

  Dominik Strycharski (ur. 1975) – polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Zajmuje się zarówno muzyką, jak i dźwiękiem. Jest jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych, którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę. Jego dorobek obejmuje m.in. płyty, koncerty i jednorazowe wydarzenia z muzyką jazzową, improwizowaną, eksperymentalną, noise, klubową i posttaneczną oraz teatralną. Stworzył muzykę do ponad 80 spektakli teatralnych, m.in. Michała Zadary, Wojciecha Klemma czy Łukasza Kosa.

  Czytaj wszystko

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury