EN
Na zdjęciu głowa i tułów kobiety. Kobieta leży na mchu. Ręce trzyma za głową. Patrzy przed siebie. W ustach trzyma zielony liść klonu.  Wygląda na zamyśloną. Ubrana jest w zieloną bluzę oraz brązową kamizelkę. Ma włosy blond. Tłem jest las.
Na zdjęciu głowa i tułów kobiety w średnim wieku. Kobieta obejmuje pień drzewa, które zajmuje praktycznie połowę fotografii. Kobieta patrzy lekko w górę. Na jej twarzy odbija się słońce. Ubrana jest w zieloną bluzę i brązową kamizelkę. Tłem jest las.

Simona K. Wołająca na puszczy
Monodram Agnieszki Przepiórskiej

70 minut

Spektakl w oparciu o książkę pt. „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” autorstwa Anny Kamińskiej, wydanej przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie.

Spektakl „Simona K.” opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.

Simona Kossak to nie leśny anioł ratujący sarny, ptaki i drzewa.To postać z krwi i kości.

Pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. „Simona K. Wołająca na puszczy” to opowieść o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, ale przede wszystkim bardzo odważnej. Simona przez całe życie z czymś się mierzy– z nazwiskiem obarczonym legendą pokoleń artystów, oczekiwaniami rodziny, własnym wyobrażeniem szczęścia. Ostatecznie wybiera życie w odosobnieniu, wymagające siły i wiary w słuszność dokonanego wyboru.

Spektakl powstał dzięki „Fundacji Kultura nie boli” - twórcy Big Book Cafe&Festiwal.

Fot. Marta Wróbel 

Czytaj wszystko

Simona K. - audiowstęp

Trailer filmowy