EN
image/svg+xml

Kwestia czasu

  2 h

  Data → 03.04.2019 r.
  Godz. → 13:30 - 15:30

  Data → 21.05.2019 r.
  Data → 18.06.2019 r.
  Godz. → 10:00 - 12:00

  Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego, pl. Św. Ducha 1
  Wstęp → 10 zł

  Warsztaty dedykowane dzieciom i młodzieży.

  Podczas tych warsztatów przeniesiemy się na sceniczne zaplecze, aby obserwować ostatnią fazę przygotowań do prezentacji spektaklu przed publicznością. Spokój pracowni, w których teatralni rzemieślnicy przygotowują kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii, zastąpi gorączka przedspektaklowych przygotowań, pokazujących, że w teatrze nie ma miejsca na przypadkowość. Powodzenie przedstawienia nie zależy wyłącznie od aktorów i reżysera, ale również wielu innych osób, których nie widać na scenie. Uczestnicy poznają m.in. rolę garderobianych, charakteryzatorek, inspicjentów i rekwizytorów, którzy są niezastąpieni w niezwykle złożonym organizmie, jakim jest teatr. Przekonają się również, że wszystko ma w nim ściśle określony czas i miejsce.

  Uczestników warsztatów w świat rzemieślników ukrytych wśród kulis wprowadzi Bartosz Jelonek, teatrolog, producent przedstawień i entuzjasta rzemiosła teatralnego.

  Rzemieślnicy teatralni: charakteryzatorki / fryzjerki: Elżbieta Orłowska, Irena Kowal, garderobiane: Celina Gajek, Ewa Jędrzejewska-Balicka, Jolanta Kita, Beata Repetowska.

  Czytaj wszystko

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury