EN

Adaptacja i co dalej
w cyklu "Myśląca ręka"

Wykład → UNIWERSYTET RZEMIOSŁA TEATRALNEGO
Termin → 19 grudnia o godz. 11.00-13:00
Miejsce → Dom Machin (sala prób)
Prowadzenie → Jakub Roszkowski
Ilość osób – 20
cena biletu – 15 zł

Wykład skierowany do młodzieży i osób dorosłych interesujących się warstwą literacką przedstawień teatralnych, przyszłych dramaturgów i scenopisarzy.

Czy fikcja literacka jest dobrym źródłem bohaterów scenicznych? Jak na przestrzeni ostatniej dekady zmieniło się podejście do scenariusza sztuki teatralnej? Jak opowiedzieć prostą historię na scenie?

Czy bycie reżyserem pomaga w pisaniu adaptacji ?

Wykład poprowadzi Jakub Roszkowski, reżyser teatralny, dramaturg, autor adaptacji dzieł literackich na scenariusze sztuk teatralnych (Wałęsa z Kolonos, Zimowla). 

Jest autorem dramatów: Morze otwarte, Zielony mężczyzna, Kurczak po seczuańsku, Memento mori, Wielka improwizacja (wraz z Alebardem Gizą i Wojciechem Tremiszewskim), Zrań mnie!, Lepszy świat, Jezus Chrystus pogromca wampirów, W popielniczce diament, W górę i inne. Jego teksty tłumaczone są na języki niemiecki, rosyjski i hiszpański. Dwa z nich: Morze otwarte i Kurczak po seczuańsku drukowane były w miesięczniku „Dialog”. Morze otwarte znalazło się także w finałach Gdyńskiej nagrody Dramaturgicznej i XVI Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.


Czytaj wszystko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego