EN

ARCHiwum Opowieści Teatralnych – Paradyz
Wernisaż wystawy narracyjnej

  • Teatr Słowackiego, III piętro

Wernisaż → 11.12.2021, godz. 17.00
Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego, III piętro

Od 12 grudnia 2021 r. wystawa jest czynna godzinę przed spektaklem granym na Dużej Scenie Teatru.

Wstęp na wystawę jest możliwy po okazaniu biletu teatralnego. Bilet z Dużej Sceny Teatru upoważnia do wstępu na wystawę w dniu przedstawienia. Bilet z pozostałych scen (Scena MOS, Dom Machin, Scena Bank Opowieści, Dom Rzemiosł Teatralnych) jest ważny miesiąc od dnia spektaklu.

Wystawa skarbów obwoźnego teatrzyku „cudów” – artefaktów i pamiątek zachowanych przez zapomnianego już dzisiaj pasierba Stanisława Wyspiańskiego – Teodora.

To jego cyrkowe panoptikum sprawiające wrażenie wystawy tymczasowej, objazdowej. Stanie się pierwszym etapem odbudowy i narastania „teatralnej machiny”, która powoli odkrywać się będzie przed widzami w nigdy nie odwiedzanych lub zapomnianych zakątkach budynku Teatru Słowackiego.

Zbudowana z tajemniczych obiektów-gablot zwiezionych i ustawionych w foyer teatralnym na piętrze trzecim budynku teatru. Przy czym w żadnym razie nie będzie to tradycyjna wystawa z muzealnymi gablotami.

To raczej magazyn pozornie rozrzuconych obiektów – opakowań, obudów sprawiających wrażenie urządzeń utrzymujących przy życiu tajemnicze wewnętrzne mechaniczne byty. Skomplikowane i niepokojące. Będą rodzajem mini-gablot, klatek, kapsuł, maszyn projekcyjnych. Z zainstalowanymi wewnątrz okularami, wizjerami i ekranami do zaglądania, podglądania.

Czytaj wszystko

Zwiastun

Wystawa powstaje w ramach projektu

Modernizacja infrastruktury technicznej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z zakupem wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej.

program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Oś priorytetowa: VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Działanie 8.1: Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury