EN

Capella in theatrum 19.01.2023
5x5 Dni muzyki kameralnej

  • Foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego

A. Bruckner Intermezzo d-moll
J. Brahms Kwintet smyczkowy F-dur op. 88

Zofia Wojniakiewicz Jadwiga Czepielowska skrzypce
Mariusz Grochowski Teresa Wydrzyńska altówka
Aleksandra Buczyńska-Kusak wiolonczela

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Teatru znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonują repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: Bachfest Leipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn Festspiele Brühl, Opéra Royal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko