EN

Debata „Koniec Putina”

Debata po Act of Killing rozpocznie się w sobotę o 20:20.
To informacja dla wszystkich, którzy nie będą na spektaklu, tylko planują przyjść na spotkanie.

Od 24 lutego oczy całego świata zwróciły się na zbrodnie dokonywane przez rosyjskich żołnierzy na terenie Ukrainy. Stojący za nimi Władimir Putin, formalnie prezydent Federacji Rosyjskiej, został uznany za zbrodniarza wojennego w marcu przez Senat USA oraz Sejm RP.

Jaki koniec czeka Putina? Czy uda się go postawić przed sądem? Czy jest szansa na to, że obywatelki i obywatele Rosji powiedzą „nie”?

O końcu Putina porozmawiamy po pokazie przedpremierowym sztuki „Act of Killing” (reż. Jan Klata), 26 listopada o 20:00, na Scenie MOS, ul. Rajska 12. Stream ze spotkania będzie można obejrzeć na Facebooku Teatru w Krakowie i Salam Lab.

W dyskusji wezmą udział:

dr Anna Adamska-Gallant - adwokatka, była sędzia, która orzekała w Kosowie w sprawach o zbrodnie wojenne. Ekspertka międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka. Od 2018 roku jej działalność zawodowa koncentruje się na transformacji ukraińskiego sądownictwa.

Marina Lobanova -  członkini rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał i nauczycielka historii wypędzona z Rosji m.in. za edukowanie na temat zbrodni radzieckiego i rosyjskiego imperializmu. Asystentka społeczna w programie "Żyj w Krakowie", prowadzonym przez Salam Lab.

Jan Klata - jeden z najwybitniejszych polskich twórców teatralnych, laureat kilkudziesięciu polskich i zagranicznych nagród teatralnych, m.in. Europejskiej Nagrody Teatralnej i Nagrody im. Konrada Swinarskiego. Jego spektakle prezentowane były na Festiwalu Jesiennym w Paryżu, Olimpiadzie Teatralnej w Petersburgu, Biennale w Wenecji, oraz w wielu, wielu innych miejscach na całym świecie. Wyreżyserował ponad pięćdziesiąt spektakli w dziesięciu państwach, pracując z aktorami kilkunastu narodowości. 

Spotkanie poprowadzi dr Karol Wilczyński.

Czytaj wszystko