EN
image/svg+xml

Klub Wyspiańskiego 2019 - akt finałowy

Akt finałowy tegorocznego Klubu odbędzie się 5 grudnia 2019 na Scenie MOS Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (ul. Rajska 12).

Całość rozpocznie się o godzinie 10.00, w godzinach 10.30-14.45 odbędzie się 8 prezentacji warsztatowych. Całość zakończy zaś o godzinie 15.00 występ krakowskiej grupy IMPRO KRK.

Bądźcie tego dnia z nami! Zapraszamy!

„Musimy coś zrobić, co by od nas zależało, zważywszy, że dzieje się tak dużo, co nie zależy od nikogo” – tak pisał w Wyzwoleniu Stanisław Wyspiański. Więc robimy! W teatrze, ale i w szkołach. Przez ten rok usilnie pracowaliśmy z młodzieżą w ramach Klubu Wyspiańskiego. Rozmawialiśmy, filozofowaliśmy, pisaliśmy, wreszcie – graliśmy. Pod okiem aktorów Teatru odbywały się w liceach zajęcia teatralne inspirowane Weselem Stanisława Wyspiańskiego. Teraz zaś przyszedł czas na wielki finał – końcowy pokaz prac uczniów z sześciu zaproszonych do Klubu krakowskich Liceów Ogólnokształcących.

KLUB WYSPIAŃSKIEGO to propozycja dla krakowskiej młodzieży licealnej. Jego celem jest stworzenieprzestrzeni kształtowania przyszłych elit kulturalnych, wspomaganie wśród młodzieży rozwojuświadomych i zaangażowanych postaw obywatelskich o wysokim poziomie wrażliwości i empatii społecznej; pobudzanie ambicji budowania przyszłości w oparciu o samokształcenie poprzez aktywny kontakt ze światem sztuki i myśli.

Czytaj wszystko