EN
Zespół Algiers, fot. Joe Dilworth Press

Koncert Algiers
w ramach projektu "Something Must Break"

Termin → 24 września 2019

Ceny biletów:
80 zł
65 zł - przedsprzedaż do końca sierpnia
35/40 zł - zniżki OFF

ALGIERS – amerykańska grupa, proponująca nie tylko ambitną muzykę, ale również pełne treści i bardzo aktualne teksty. Zespół,coraz częściej określany mianem „zjawiska”, oscyluje na pograniczu industrialnej elektroniki, post-punku, rocka, gospel i soulu. Stanowi muzyczną odpowiedź na wymagania mrocznej epoki.

Odpowiedź, która nie tylko grozi pięścią, ale też jej używa. Lokalnie zakorzeniony, lecz działający na całym świecie – od Londynu przez Atlantę po Nowy Jork – Algiers odmawia potulnego siedzenia bezczynnie w czasie, gdy większość artystów zajmujących się sztuką współczesną wydaje się być bardzo zadowolona perspektywą przeczekania rewolucji.

Na swojej ostatniej płycie “The Underside Of Power” grupa wykazuje zdecydowane poczucie obowiązku i konieczność stawiania oporu względem wrogiej polityki i wszechobecnej rasowej oraz instytucjonalnej przemocy. Wspólnie, tworząc muzykę, inspirują  do walki z potencjalnie okaleczającymi falami frustracji i rozpaczy, oraz do wydania z siebie rozpaczliwego krzyku, wezwania do działania w rytm eklektycznego, pozytywnie elektronicznego bitu.

Czytaj wszystko

Artur Rojek zaprasza na koncert Algiers

Something Must Break | Algiers