EN
image/svg+xml
Fot. Tomasz Wiech

Laboratorium zmysłów. Niewidzialny tiul
warsztaty: Jak działa teatr

120 min

Data → 9.03.2019 r.
Start → godz. 11:00-13:00
Miejsce → Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3
Bilet → 10 zł
Warsztaty dedykowane młodzieży i dorosłym.

Wprowadzeniem do warsztatów będzie wykład dr hab. prof. nadzw. Diany Poskuty-Włodek o krakowskiej szkole rzemiosła teatralnego. Jej twórcami byli legendarni mistrzowie Teatru Miejskiego (obecnie im. J. Słowackiego) z przełomu XIX i XX w. - teatrmajster Jan Spitziar i kostiumer Ludwik Rozwadowicz realizujący wizje artystyczne m.in. Stanisława Wyspiańskiego, oraz ich następcy i wychowankowie.
Prowadzenie: kierowniczka magazynu kostiumów – Irena Mirek.

LABORATORIUM ZMYSŁÓW to niesamowita podróż po świecie materii teatralnej. Przez wieki tradycji, przez zawiłości życia kostiumów i rekwizytów poprowadzi nas Irena Mirek, kierowniczka magazynu kostiumów Teatru im. J. Słowackiego. Warsztaty to nie codzienna wędrówka przez żywioł materii scenicznej uwięzionej w teatralnych magazynach. Przygotujcie się na niezwykłą podróż przez historię kostiumów teatralnych opowiedzianą… językiem samej materii. Spotkanie z rzemieślnikiem Teatru to połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej – prowadząca zdradzi sekrety swojej pracy zawodowej i będzie przewodniczką w otwieraniu podwojów teatralnego świata oraz odkrywania tajemnic schowanych w teatralnych magazynach.

Wprowadzeniem do warsztatów będzie wykład dr hab. prof. nadzw. Diany Poskuty-Włodek o krakowskiej szkole rzemiosła teatralnego.

Prowadzenie: kierowniczka magazynu kostiumów – Irena Mirek.

Czytaj wszystko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury