EN
image/svg+xml
Fot. Tomasz Wiech

Laboratorium zmysłów. Niewidzialny tiul
warsztaty: Jak działa teatr

  120 min
  Najbliższe terminy

  Data → 9.03.2019 r.
  Start → godz. 11:00-13:00
  Miejsce → Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3
  Bilet → 10 zł
  Warsztaty dedykowane młodzieży i dorosłym.

  Wprowadzeniem do warsztatów będzie wykład dr hab. prof. nadzw. Diany Poskuty-Włodek o krakowskiej szkole rzemiosła teatralnego. Jej twórcami byli legendarni mistrzowie Teatru Miejskiego (obecnie im. J. Słowackiego) z przełomu XIX i XX w. - teatrmajster Jan Spitziar i kostiumer Ludwik Rozwadowicz realizujący wizje artystyczne m.in. Stanisława Wyspiańskiego, oraz ich następcy i wychowankowie.
  Prowadzenie: kierowniczka magazynu kostiumów – Irena Mirek.

  Warsztaty JAK DZIAŁA TEATR to cykl bezpośrednich spotkań z materią teatru, odbywających się w Domu Rzemiosł Teatralnych. Praktyczne warsztaty z mistrzami teatralnego rzemiosła przeniosą uczestników w kulisy realnej pracy nad inscenizacją teatralną, od koncepcji do wykonania.  


  JAK DZIAŁA TEATR
  Na pierwszym miejscu jest materia i doświadczenie człowieka w bezpośrednim z nią kontakcie. Rzemieślnik teatralny jest szczególnie uprzywilejowany, jest ekspertem materii teatralnej, odkrywa przed nami tajniki swojej profesji. Warsztaty mają charakter praktycznej nauki wykonania elementu kostiumu: umiejętność uszycia spódnicy, fraka, peleryny, skrojenie rękawa. Uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę z historii ubioru. Odkryją tajniki konstrukcji kostiumu teatralnego, sposobu jego profesjonalnego wykonania.

  Czytaj wszystko