EN
image/svg+xml
fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Lubomyr Melnyk / koncert
w ramach projektu "Something Must Break"

  Lubomyr Melnyk jest jednym z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów naszych czasów. Został nazwany "Prorokiem fortepianu" z uwagi na jego całkowite poświęcenie dla instrumentu i za przekraczanie granic tego, co można z nim zrobić. W połowie lat 70., mieszkając w Paryżu, stworzył Continuous Music - zupełnie nowy język na fortepian, wymagający niesamowitych zdolności technicznych, które wykorzystują pełny naturalny głos fortepianu.

  Można by uznać, że muzyka ta wyrosła z tradycyjnej klasycznej techniki fortepianowej – z nawiązaniami do dzieł Liszta i Brahmsa – tymczasem ona czerpie również wiele inspiracji z filozofii Wschodu, minimal music, łącząc je w cudowną mieszaninę nowoczesnych romantycznych harmonii i melodii.

  Wykorzystując swoje nadzwyczajne zdolności fortepianowe do grania ponad 19,5 nuty na sekundę każdą ręką, jest on najszybszym pianistą, jaki kiedykolwiek nagrywał. Od wczesnych lat 70. wypracował zachwycający  dorobek artystyczny - ponad 120 dzieł, w większości na fortepian solo lub w duecie, a także wytyczył zupełnie nowe ścieżki we współczesnej muzyce.

  Godzina → 19.00

  Ceny biletów na koncert:
  do końca października → 55 zł
  listopad / grudzień → 65 zł
  w dniu koncertu  →70 zł
  cena dla posiadaczy opasek Off-Festiwal → 35 zł / w dniu koncertu → 40 zł

  Czytaj wszystko

  Something Must Break: Lubomyr Melnyk

  video: Grzegorz Mart