EN

MARATON MINIATUR DRAMATYCZNYCH
na podstawie tekstów stypendystek i stypendystów Willi Decjusza

Sześć prapremierowych szkiców dramatycznych. Sześciu młodych reżyserów z krakowskiej AST. Jeden wieczór z najnowszą polską i niemiecką dramaturgią.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraz z Instytutem Kultury Willa Decjusza zapraszają na pokaz czytań performatywnych/szkiców scenicznych sześciu tekstów dramatycznych, które powstały w ramach Forum Dialogu Kultur. Stypendiów dla Scenarzystów i Dramatopisarzy. We wrześniu, październiku i listopadzie w Willi Decjusza pracowali dramatopisarki i dramatopisarze z Polski i Niemiec. Każdy z tych niezwykłych artystów miał za zadanie napisać w ciągu miesiąca miniaturę dramaturgiczną. Następnie tych sześć miniatur zostało rozlosowanych wśród sześciu reżyserów z krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. I to właśnie na rezultat tych niezwykłych scenicznych spotkań zapraszamy Państwa do naszego Teatru – pokazy odbędą się w budynku Domu Machin 17 grudnia od godziny 20.00.

Szkice:
Natalie Baudy CIAŁO WYKONAWCZE albo: CHÓR CHCE GRILLOWAĆ reż. Piotr Sędkowski
Magdalena Fertacz ONA ZAWSZE TU BYŁA. OPIS ZDARZENIA reż. Bartłomiej Juszczak
Marta Sokołowska ANEKUMENA reż. Marcel Osowicki
Magdalena Wleklik MIŁOSZ W KRAKOWIE reż. Jakub Zalasa
Martin Heckmanns LEKKIE WYZWOLENIE reż. Piotr Pacześniak
Claus Martin KOCHANY WRÓG. KOMEDIA MULTIKULTI reż. Stanisław Chludziński

Organizatorzy wydarzenia

Instytucja kultury Miasta Krakowa

Dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

"Znachor" w Opolu 1989 1989 / LIVE ! 1989 / spektakl w Gdańsku 1989 / spektakl w Poznaniu 1989 / spektakl w Toruniu 1989 / spektakl w Warszawie Act of Killing Act of Killing Agamemnon Berek, czyli upiór w moherze Bóg, ja i pieniądze Botticelli Chory z urojenia Debil Debil / spektakl w Grudziądzu Dobrze się kłamie Dwoje na huśtawce Dziady Dziady Goło i wesoło Hamlet IMPRO KRK IMPRO KRK Kobieta i życie Kobieta i życie Kto się boi Virginii Woolf? Kwiat paproci Lalka Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć / spektakl w Gdańsku Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć / spektakl w Kaliszu Ludzie inteligentni Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus My Baby, czyli rodzinny biznes Nerwica Natręctw Niespodziewany powrót Noc Teatrów - Pani Bovary. Możliwa historia Noc Teatrów - Smok! Nowy Jork. Prohibicja O dwóch doktorach i jednej pacjentce O mało co... Opowieść wigilijna Pani Bovary. Możliwa historia Pani Pylińska i sekret Chopina Państwo / Der Staat Państwo / Der Staat - spektakl w Łodzi Państwo / Der Staat - spektakl w NTM Nationaltheater Mannheim POMOC DOMOWA Porwanie - Nowa komedia Artura Barcisia Prawda Proszę Państwa, Wyspiański umiera Rabacja Romeo i Julia Seks dla opornych Serce ze szkła. Musical Zen Simona K. Wołająca na puszczy Siostrzeństwo / Sisterhood Słoneczni chłopcy Smok! Smok! - spektakl na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw Spóźnione odwiedziny Sylwester w Krakowie: Ludzie inteligentni Szczeliny istnienia SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY / spektakl w Warszawie Testosteron Turnus mija, a ja niczyja Tydzień, nie dłużej TYSIĄC NOCY I JEDNA. Szeherezada 1979 Wesele Wieczorek pożegnalny Wielki Gatsby Wstyd – komedia „Teściowie” w wersji teatralnej Wydarzenie zewnętrzne "BARABUUM" Wydarzenie zewnętrzne "Boeing Boeing" Wydarzenie zewnętrzne "Damski biznes" Wydarzenie zewnętrzne "Inteligenci" Wydarzenie zewnętrzne "Kim jest pan Schmitt?" Wydarzenie zewnętrzne "Między łóżkami" Wydarzenie zewnętrzne "Optymiści czyli nasi w Egipcie" Wydarzenie zewnętrzne "Prywatna klinika" Wydarzenie zewnętrzne "Scenariusz dla trzech aktorów" WYDARZENIE ZEWNĘTRZNE "SZALONE NOŻYCZKI" Wydarzenie zewnętrzne "Wąsik - Jak się (nie) golić przed wizytą teścia" Wydarzenie zewnętrzne: "Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu" Zamknięci w Teatrze Zimowla Znachor Znachor żONa