EN
Plakat ze złotym tłem. Na większości powierzchni plakatu głowa starszego mężczyzny, w szarym kolorze. Mężczyzna ma zaczesane włosy do tyłu, brodę, okrągłe okulary w grubych czarnych oprawkach, patrzy przed siebie. Jego twarz jest zniekształcona, przypomina robota, terminatora. Widać różne tryby, kilka warstw mechanizmów.

MYŚLNIK. Spotkanie 3 → "O potrzebie przekraczania granic”
Jazz – Filozofia – Stand-up

Data → 12 grudnia 2021, godz. 17:00
Pomysł i prowadzenie → Piotr Augustyniak
Gość → Marek Kamiński - podróżnik, filozof i biznesmen
Stand-up → Marcin Kalisz
Improwizacja muzyczna → Marek Pospieszalski
Scenografia i kostiumy → Aleksandra Grabowska

Producentka → Bożena Sowa

Porozmawiamy o granicach. O różnych ich rodzajach. O granicach wewnętrznych i zewnętrznych. O traceniu granic, o naruszaniu granic, o ich umacnianiu i obronie, ale też o potrzebie ich znoszenia i kwestionowania. O tym, że warto granice otwierać. I że być człowiekiem to przekraczać. A więc o transgresji i transowości. O wychodzeniu poza siebie i ponad siebie, o otwieraniu się na Inne i niewiadome. O porzucaniu i odnajdywaniu siebie poza swoimi granicami. O bezgranicznym szczęściu i jego wielkiej ciszy. O rozprzestrzenieniu. O apeironie czyli bez-kresie. O transcendencji i nieskończoności. Bo „nieskończone” to inaczej „nieograniczone” – nie znające granic. O wolności i wyzwoleniu.

Chcemy porozmawiać inaczej o granicach i ich przekraczaniu, żeby się nie dać całkowicie zasklepić i zamurować.           Opis projektu:

Myślnik to przestrzeń do myślenia. Myślenia na żywo i na przekór. Myślenia z oddechem, wbrew dusznemu i bezdusznemu światu bezmyślności.

Będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach naszych trudnych czasów, podchodząc do nich w sposób niekonwencjonalny. Naszymi gośćmi będą najwybitniejsi polscy intelektualiści.

Myślnik to pauza, przerwa, zawieszenie. To co oczywiste i uznane za normę zostaje tu zatrzymane, rozsunięte i rozszczelnione, tak żeby pomyśleć, co jest głębiej i dalej:co pozostaje niepomyślane oraz niewypowiedziane, bo niewygodne, trudne, sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i powszechnie podzielaną opinią. Myślnik to nasza próba odpowiedzi na nie-po-myślność świata.

Będziemy myśleć twórczo, w inspirującym kontekście oraz inspirującej atmosferze. Rozmowę będzie przenikać improwizowana (nie tylko jazzowa) muzyka, a otwierać ją będzie prowokacyjny, filozoficzny monolog, którego formę określiliśmy hasłowo jako „filozoficzny stand-up”.

Czytaj wszystko

Marek Kamiński

– zdobywca biegunów, założycie Fundacji i Marek Kaminski Academy.

Jako pierwszy na świecie zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, bez pomocy z zewnątrz, za co został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Inspiruje setki tysięcy ludzi w Polsce i na świecie poprzez książki, filmy, podcasty, webinary i programy trenerskie.

Stworzył Marek Kamiński Academy, której misją jest promowanie wiary w potencjał ludzki i budowanie odporności psychicznej. Daje sprawdzone narzędzia do zmiany i osiągania celów, które od 20 lat zmieniają̨ życie dziesiątek tysięcy ludzi i pomagają̨ w rozwoju osobistym i biznesowym.

Założyciel Fundacji oraz pomysłodawca międzynarodowego programu transformacyjno-rozwojowego Life Plan Academy dla młodzieży w wieku 14-17 lat, którego celem jest zmiana jakości życia, zapobieganie depresji i budowa własnej wartości, poprzez naukę osiągania indywidualnych celów.

Aby dowiedzieć́ się̨ więcej odwiedź́:

www.marekkaminskiacademy.com 

www.fundacjamarkakaminskiego.com

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.