EN
image/svg+xml
fot. Bartek Barczyk © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Spodnie Ofelii
Warsztaty krawieckie

Data → 15 lutego 2020 r. 
Godz. → 10:00
Bilet → 15 zł
Prowadzący → Grażyna Cichy - kierowniczka pracowni damskiej Teatru im. J. Słowackiego, Małgorzata Szydłowska – scenografka, kuratorka i pomysłodawczyni projektu edukacyjnego „Myśląca ręka”, w ramach którego odbywają się warsztaty „Jak działa teatr?”.

Czy damskie spodnie są w dalszym ciągu przejawem emancypacji? Jak dobrać odpowiedni krój do sylwetki? Czy każdy materiał jest dobry na damskie spodnie? Zamek na środku czy z boku? A może lepsze będą stylowe guziki? O tym wszystkim będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów „Spodnie dla Ofelii” i osobiście spróbować swoich sił w krawiectwie.

Damskie spodnie przez dziesiątki lat wywoływały wiele emocji. Kobiety, które odważyły się je ubrać, narażały się często na ostracyzm, a nawet konsekwencje prawne. Dzisiaj widok kobiety w spodniach już nikogo nie dziwi. Mimo to, wielu widzów jest zaskoczonych uwspółcześnianiem stylowych sztuk teatralnych i kreacji noszonych przez ich bohaterów. Ofelia w spodniach? Czemu nie?! Właśnie w takiej kreacji można zobaczyć Ofelię w spektaklu „Hamlet” w Teatrze im. J. Słowackiego. Autorką scenografii i kostiumów do tego przedstawienia jest Małgorzata Szydłowska. Podczas warsztatów będzie można poznać tajniki stworzonych przez nią projektów i – pod okiem teatralnych krawcowych – zmierzyć się z szyciem stylowych, damskich spodni.

Czytaj wszystko