EN
fot. Bartek Barczyk © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Suknia Balladyny
Warsztaty krawieckie

Data → 7 marca
Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego, pl. Św. Ducha 1
Godz. → 10:00
Prowadzenie → Grażyna Cichy - kierowniczka pracowni damskiej Teatru im J. Słowackiego

Warsztaty „Suknia Balladyny” będą okazją do poznania drogi, jaką pokonują kostiumy teatralne: od pomysłu scenografa i przedstawienia projektu, poprzez jego uszycie, aż do wyjścia aktorki na scenę. Uczestnicy warsztatów spróbują własnych sił w szyciu kostiumu na podstawie projektu scenografa i – pod okiem teatralnych krawcowych – uszyją oryginalną sukienkę.

Współczesna sukienka czy stylowa suknia z epoki? Jaki strój wybrałaby Balladyna w XXI wieku? Jaki pomysł na kostiumy dla tej postaci mają obecni scenografowie?

7 lutego na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędzie się premiera „Balladyny” w reżyserii Pawła Świątka. Autorem scenografii i kostiumów do tego spektaklu jest Marcin Chlanda. W jaki sposób ubrał bohaterkę dramatu Juliusza Słowackiego? Jak powstawały projekty jej strojów? Z jakimi wyzwaniami zmierzyły się krawcowe, które je szyły?

Czytaj wszystko
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.