EN

Sztuka myślenia. Bez przebaczenia

Termin → 19.03.2021, godz. 19.00
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Goście → Joanna Hańderek, Sebastian Duda i Stanisław Obirek
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Spotkanie stacjonarne → KUP BILET >
Bilet na transmisję online na żywo → tylko 10 złlink do sprzedaży: https://playkrakow.com/show/teatr-slowackiego 


Na naszych oczach pierwotne odruchy odwetu i zemsty przełamują kulturowe regulacje, zakazy i ograniczenia. Ajschylosowe Eumenidy na powrót zamieniają się w krwawe Erynie. Chcemy w tym kontekście zapytać o przebaczenie. Czy jest jeszcze możliwe? Czy jest szansa, by na powrót zainstalować je do wyobraźni i praktyki społecznej? A może rozpętane demony zemsty, od nawoływań Trumpa po plemienne walki w naszym kraju, całkowicie zdominowały nasze umysły i czeka nas już tylko eskalacja przemocy i nienawiści? 

 

Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań - prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim – biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.

Czytaj wszystko
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.