EN

Sztuka myślenia. Kraina schorowanej wyobraźni
transmisja online

Transmisja online 22.01.2021, godz. 19.00 >> KUP DOSTĘP

Bilet można kupić tylko przed upływem 30 min. od rozpoczęcia transmisji wydarzenia.

WAŻNE
Aby obejrzeć transmisję należy używać najnowszych wersji przeglądarek internetowych Google Chrome lub Mozilla Firefox, transmisja nie działa na przeglądarce Safari.

UWAGA!
15 minut przed transmisją emitujemy naszą kontrolną tablicę - odliczającą czas do startu, tak aby Państwo sprawdzili właściwe połączenie.

 

Termin → 22.01.2021, godz. 19.00
Bilet → 10 zł
Miejsce → scena MOS / Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Goście → Marci Shore, Przemysław Czapliński
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Dlaczego nie ufamy temu, co proponują nam Zachód i nowoczesność? Dlaczego odwracamy się od drogi, która trzydzieści lat temu wydawała się bezalternatywna? Czy jest tak dlatego, że Europa Środkowo-Wschodnia to marginesy czyli kresy Zachodu, skazane na nieudolne naśladownictwo tego, co wytwarzane w jego centrum?

A może po prostu nie zdajemy sobie sprawy, że stać nas na własną, alternatywną formułę nowoczesności? A może naszą cywilizacyjną wyobraźnię i kreatywność toczy nieuleczalna choroba autodestrukcji i resentymentu? Jakie są historyczne uwarunkowania naszych kłopotów z nowoczesnością? Jakim przemianom podlegają one współcześnie? Czy w przyszłości będzie nas stać na ich skuteczne przezwyciężenie?

 

Sztuka Myślenia to cykliczne spotkania z czołowymi myślicielami, twórcami, naukowcami, krytykami – tymi, którzy komentują szeroko rozumianą rzeczywistość. Raz w miesiącu zaproszeni goście wraz z gospodarzami spotkań - prof. Piotrem Augustyniakiem i Bartkiem Szydłowskim – biorą udział w teatralnym performansie, a potem przyglądają się konkretnemu problemowi kultury współczesnej, dyskutują nad jego przyczynami, a potem wraz z publicznością szukają rozwiązania.

Czytaj wszystko
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.