EN
Zdjęcie przedstawia plakat. Na czarnym tle krzyż. Składa się z szarych prostokątów z napisem error. Napis jest w kolorze czarnym. Drukowane litery przypominają szlaczek, nie są proste, są lekko faliste. Zdjęcie jest w ciemnych kolorach.

Sztuka Myślenia. Upadek kościelnego systemu

Termin →  13 listopada
Gość → prof. Tomasz Polak
Koncepcja spotkania i prowadzenie: Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski

Na czym polega siła, z jaką to, co kościelne i katolickie naznacza i determinuje dużą część dynamiki społecznej w naszym kraju? Dlaczego chrześcijaństwa nie da się trwale zreformować? Czy można je oddzielić od towarzyszącej mu pustki i przemocy? Co kryje się na dnie orędzia o miłosierdziu i odkupieniu? Czy system kościelny musi upaść? Jak mógłby wyglądać świat bez niego? Kolejną Sztukę Myślenia poświęcimy pytaniu o dokonujący się na naszych oczach rozpad chrześcijaństwa oraz o przyszłość, która nastaje na jego gruzach.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.