EN
image/svg+xml
© Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Warsztaty: In situ. Marcin Chlanda, projekty na Scenę MOS
w ramach cyklu edukacyjnego: MYŚLĄCA RĘKA 2018

  Data → 24.11.2018 r.
  Start → godz. 11.00-16.00
  Miejsce → Scena MOS, ul. Rajska 12 

  Uczestnicy warsztatu, by w pełni skorzystać z zajęć warsztatowych, powinni przynieść ze sobą komputer z jakimkolwiek programem do projektowania w 3D, w którym czują się na tyle pewnie, aby wykonywać na bieżąco proste ćwiczenia scenograficzne.

  LABIRYNT ZWANY TEATR
  Tworzenie scenografii to proces kreatywny, a równocześnie działanie nastawione na osiągnięcie konkretnego efektu. Praca scenografa jest konfrontacją wyobrażeń i idei z warunkami narzuconymi przez przestrzeń, możliwości techniczne czy ograniczenia finansowe. To poszukiwanie optymalnych rozwiązań. To tworzenie scenicznego środowiska niebędącego odbiciem rzeczywistości, lecz swego rodzaju konstruktem przestrzennym, który wpływa na fizyczne działania aktora i określa sytuację postaci. Te zagadnienia, jak również projektowanie w oparciu o technikę 3D, będą tematem warsztatu prowadzonego przez Marcina Chlandę na Scenie MOS. Scenograf ten, specjalista od nieoczywistych rozwiązań przestrzennych oraz zdeklarowany przeciwnik budowania makiet, podzieli się swoim profesjonalnym doświadczeniem i zaprosi do aktywnego udziału w praktycznych ćwiczeniach projektowych.


  Marcin Chlanda. Absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej. Scenograf i reżyser świateł. Projektował i współtworzył scenografię m.in. do spektakli Piotra Jędrzejasa, Iwana Wyrypajewa, Krzysztofa Warlikowskiego, Pawła Świątka. Współtworzył wystawę Według Wyspiańskiego w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w roku 2007.  W Teatrze im. Juliusza Słowackiego stworzył scenografię i był reżyserem świateł do spektakli Dzieje upadków (2016), Szklane paciorki.Gra.Rozpoznanie – oba w reż. Małgorzaty Warsickiej (2017) oraz Bolesława Śmiałego w reż. Pawła Świątka (2017).

  Czytaj wszystko