EN

Wystawa Biennale Kultura Futura 2023

  • Małopolski Ogród Sztuki, galeria MOS poziom -1 ul. Rajska 12

Bilet w cenie 5 zł.

Wystawa otwarta do 28 listopada w  Galerii MOS, poziom – 1, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12. Przez 6 tygodni prace będzie można zobaczyć od wtorku do soboty w godzinach 11:00-19:00. 

DOSTĘPNE CZWARTKI
W listopadzie zapraszamy na DOSTĘPNE CZWARTKI, w które będzie można zobaczyć wystawę z asystentem audiodeskrypcji (AD) lub tłumaczem polskiego języka migowego (PJM).

2.11, godz. 16:00 – 18:30 – AD i PJM
9.11, godz. 11:00 – 14:00 – PJM
16.11 godz. 11:00 – 13:30 – AD i PJM
23.11, godz. 16:00 – 18:30 – PJM

 W pozostałe dni na wystawie będą do dyspozycji osoby przeszkolone z asystowania osobom z niepełnosprawnością wzroku. 

Zapraszamy na wystawę - wyprawę bez granic, w której jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia twórców, artystów, naukowców, inżynierów, programistów. Gdzie kreacje z zakresu nowych mediów i algorytmiczne twory generowane przez sztuczną inteligencję stają się alternatywną naturą e-POLIS - miasta przyszłości.

Biennale to pierwsze holistyczne przedsięwzięcie poświęcone sztuce i technologii przyszłości łączące multisensoryczne instalacje, projekcje wielkoformatowe, mapping, teatr i sztukę nowych mediów: VR, AI, AR i innowacje w przemyśle kreatywnym.

Biennale to kraina nieoczywista. W galerii Małopolskiego Ogrodu Sztuk na ul. Rajskiej 12 w Krakowie powstaje niecodzienny ekosytem łączący świat realny z wirtualnym łączący sztukę z nauką i przemysłem o charakterze innowacyjnym.

Zasadniczym elementem ekspozycji są punkty dostępu w podróż w nieznane, w cyfrowy świat e-POLIS w którym widz zanurzy się w VR-owe artystyczne wizje zrealizowane przez twórców zakwalifikowanych do I edycji biennale. Wybrane prace 10 nagrodzonych artystów będzie można zobaczyć w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki z profesjonalną infrastrukturą multimedialną.

Czytaj wszystko

„Kultura Futura. Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości” jest projektem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie współfinansowanym z Programu "Kultura", Działanie 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" w ramach MF EOG 2014-2021.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt współfinansowany przez Województwo Małopolskie.

Partnerzy medialni projektu

"1989" w Gdańsku "1989" w Poznaniu "1989" w Toruniu "1989" w Warszawie "Debil" w Lublinie "Romeo i Julia" w Gdańsku "Spóźnione odwiedziny" w Tychach "SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY" w Czarnolesie "Znachor" w Jeleniej Górze "Znachor" w Opolu 1989 Act of Killing Act of Killing Agamemnon Balladyna Berek, czyli upiór w moherze Bóg, ja i pieniądze Botticelli Chory z urojenia Debil Dobrze się kłamie Dwoje na huśtawce Dziady Dziady Goło i wesoło Hamlet IMPRO KRK IMPRO KRK Kobieta i życie Kobieta i życie Kto się boi Virginii Woolf? Kwiat paproci Lalka Lepper. Będziemy wisieć albo siedzieć Ludzie inteligentni Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus My Baby, czyli rodzinny biznes Nerwica Natręctw Niespodziewany powrót Noc Teatrów - Pani Bovary. Możliwa historia Noc Teatrów - Smok! Nowy Jork. Prohibicja O dwóch doktorach i jednej pacjentce O mało co... Opowieść wigilijna Pani Bovary. Możliwa historia Pani Pylińska i sekret Chopina Państwo POMOC DOMOWA Porwanie - Nowa komedia Artura Barcisia Prawda Proszę Państwa, Wyspiański umiera Rabacja Romeo i Julia Seks dla opornych Simona K. Wołająca na puszczy Siostrzeństwo / Sisterhood Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu Słoneczni chłopcy Smok! Smok! - spektakl na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw Spóźnione odwiedziny Sylwester w Krakowie: Ludzie inteligentni Szczeliny istnienia SZYMBORSKA. KROPKI, PRZECINKI, PAPIEROSY Testosteron Turnus mija, a ja niczyja Tydzień, nie dłużej TYSIĄC NOCY I JEDNA. Szeherezada 1979 Wąsik - Jak się (nie) golić przed wizytą teścia Wieczorek pożegnalny Wstyd – komedia „Teściowie” w wersji teatralnej Zamknięci w Teatrze Zimowla Znachor Znachor żONa