EN
image/svg+xml

ELSYNOR okiem kamery
Warsztaty multimedialne

Data → 15 lutego
Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego, pl. Św. Ducha 1
Godz. → 10:00
Prowadzący


Mateusz Bernat – realizator video w Teatrze im. J. Słowackiego
Adam Dąbroś – realizator video w Teatrze im. J. Słowackiego

Warsztaty adresowane są szczególnie do studentów i osób, które zawodowo zajmują się realizacją video oraz chcących poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Współczesny teatr przyswoił już wszystkie rodzaje transmisji obrazu, realizatorzy posługują się nowoczesnymi kamerami, projektorami laserowymi i programami do animacji. To proces, który trwa i ciągle się rozwija, dając twórcom nieograniczone możliwości rozwoju języka scenicznego.

Multimedia wykorzystywane są zarówno w sztukach współczesnych, jak i w klasycznych przedstawieniach. Skomplikowane struktury emisji i przetwarzania obrazu wymagają nowych umiejętności, wykształcając zupełnie nową kategorię  rzemieślników teatralnych, jakimi są realizatorzy video. W jaki sposób jest tworzone i realizowane video do poszczególnych przedstawień? Kto decyduje o jego treści? Jaki sprzęt jest do tego celu używany? Kto czuwa nad realizacją video podczas samego spektaklu? Uczestnicy warsztatów „Elsynor okiem kamery” będą mogli zobaczyć realizację video do spektaklu „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego.
 Czytaj wszystko