Jakoś to będzie. Spektakl o robotach
- Reżyseria: Jan Hussakowski
- Scenariusz i dramaturgia: Hubert Sulima
- Muzyka: Maciej Zakrzewski
- Scenografia: Agata Stanula
- Reżyseria świateł: Marcin Strauchold
- Produkcja: Teatr Grupa
- Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin
- Premiera: 08.02.2018
- Miejsca nienumerowane
Naszym zadaniem jest ujawnienie światu pięknej i słusznej idei. Zapomnijcie o problemach, konfliktach i światach jakie znacie - one za chwilę znikną.
Nadchodzi całkiem nowa era w dziejach naszej planety. Jakoś to będzie. Spektakl o Robotach to trailer tej nowej, zmodyfikowanej przez technologię rzeczywistości. Teksty wygenerowane przez sztuczną inteligencję (m.in. wiersze, scenariusze, zapisy rozmów czatbotów) zostaną zinterpretowane przez ludzi - współtwórców tego przedstawienia. Tym razem to nie maszyny będą służyć ludzkości, ale ludzie maszynom.
Realizatorzy starają się zrozumieć i przekazać, co zdobywające coraz większą świadomość zaawansowane technologie mogą nam powiedzieć. Tworzą rzeczywistość, w której maszyny i ludzie przenikają się już tak bardzo, że nie sposób ich od siebie oddzielić. Badają w ten sposób jak może wyglądać świat po epoce dominacji człowieka nad naturą i techniką.
Scenariusz na motywach twórczości wygenerowanej przez sztuczną inteligencję oraz filmu "Człowiek idealny"; Jorgena Letha.
Spektakl zrealizowany przez Teatr Grupa, przy współpracy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Powstał w ramach "Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego Filią we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu).
Teatr Grupa powstał z inicjatywy absolwentów PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Zespół podejmuje współpracę z instytucjami kultury, m.in. we Wrocławiu (Instytut Grotowskiego), Warszawie (Teatr Powszechny), Krakowie (Teatr im. Juliusza Słowackiego) oraz wspiera inicjatywy młodych, debiutujących twórców. Pierwszym celem teatru jest realizacja, we współpracy z różnymi reżyserami „Trylogii wojny”.