EN

Jakoś to będzie. Spektakl o robotach

  • Reżyseria: Jan Hussakowski
  • Scenariusz i dramaturgia: Hubert Sulima
  • Muzyka: Maciej Zakrzewski
  • Scenografia: Agata Stanula
  • Reżyseria świateł: Marcin Strauchold
  • Produkcja: Teatr Grupa
60 min., bez przerwy
> 15 EN

wersja angielska >

Naszym zadaniem jest ujawnienie światu pięknej i słusznej idei. Zapomnijcie o problemach, konfliktach i światach jakie znacie - one za chwilę znikną.

Nadchodzi całkiem nowa era w dziejach naszej planety. Jakoś to będzie. Spektakl o Robotach to trailer tej nowej, zmodyfikowanej przez technologię rzeczywistości. Teksty wygenerowane przez sztuczną inteligencję (m.in. wiersze, scenariusze, zapisy rozmów czatbotów) zostaną zinterpretowane przez ludzi - współtwórców tego przedstawienia. Tym razem to nie maszyny będą służyć ludzkości, ale ludzie maszynom.

Realizatorzy starają się zrozumieć i przekazać, co zdobywające coraz większą świadomość zaawansowane technologie mogą nam powiedzieć. Tworzą rzeczywistość, w której maszyny i ludzie przenikają się już tak bardzo, że nie sposób ich od siebie oddzielić. Badają w ten sposób jak może wyglądać świat po epoce dominacji człowieka nad naturą i techniką.

Scenariusz na motywach twórczości wygenerowanej przez sztuczną inteligencję oraz filmu "Człowiek idealny"; Jorgena Letha.

Spektakl zrealizowany przez Teatr Grupa, przy współpracy Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Powstał w ramach "Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego Filią we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu).

Teatr Grupa powstał z inicjatywy absolwentów PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Zespół podejmuje współpracę z instytucjami kultury, m.in. we Wrocławiu (Instytut Grotowskiego), Warszawie (Teatr Powszechny), Krakowie (Teatr im. Juliusza Słowackiego) oraz wspiera inicjatywy młodych, debiutujących twórców. Pierwszym celem teatru jest realizacja, we współpracy z różnymi reżyserami „Trylogii wojny”.

Wydarzenie na Facebooku

Czytaj wszystko