EN
fot. Maciej Zakrzewski

Kroki 2018 / Blisko
Warsztaty dla rodzin z dziećmi do 3 lat, Monika Kiwak

45 min.

Połączenie dwóch narzędzi: improwizacji tańca współczesnego i ekspresji graficznej służyć nam będzie do wzmocnienia rodzinnych więzi. Będziemy blisko osób z którymi przyszliśmy, trochę bliżej innych osób na sali i blisko podłogi. Warsztaty odpowiadają na potrzeby motoryczne i ekspresyjne rodzin.

Ubieramy się tak, by móc się swobodnie turlać i skakać. W czasie warsztatów używamy spieralnych pasteli, które pobrudzą ubranie. Tańczymy boso lub w skarpetkach.

Prowadzenie → Monika Kiwak 

  • Data → 19 maja (sobota) oraz 20 maja (niedziela) 
  • Godzina → 11.00
  • Miejsce → MOS Małopolski Ogród Sztuk, ul. Rajska 12, sala konferencyjna 
  • Bilety → 10 zł 

Monika Kiwak - magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (Dania), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering®. Trzykrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca. Dzięki Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk szkoliła się w Rzymie, łącząc ruch i znaki graficzne. Tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej. Gra m.in. w spektaklach "Baby Space", "Łaskotki".

Prowadziła warsztaty w Stary Browar Nowy Taniec, Galerii Labirynt, Teatrze Studio, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, The Meyerhold Theatre Centre, na Uniwersytecie Dzieci, Festiwalu Szuka Szuka Malucha. Regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych w Krakowie.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem "Dialogujący". Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

Więcej o Festiwalu KROKI 2018

Program Festiwalu (PDF)

 

Czytaj wszystko

Projekt jest finansowany ze środków MKiDN