EN

Kroki 2018 / I kropka
Warsztaty dla rodzin z dziećmi 4-6 lat, Monika Kiwak

60 min.

Warsztaty ruchowe dla rodzin na temat przestrzeni w tańcu współczesnym, wzmacniający więzi dzieci i bliskich im dorosłych. Przygoda rozpocznie się od jednej kropki na podłodze. Dokąd zaprowadzić może nas rząd kropek? I co one mają wspólnego z tańcem?

A co się stanie, gdy kropka spotka kreskę? To będzie zabawa z Creative Dance! I kropka! Warsztat wymaga aktywnego uczestnictwo w zabawie dorosłych i dzieci. Poruszamy się w wygodnych ubraniach, bez butów.

Prowadzenie → Monika Kiwak 

  • Data → 19 maja (sobota) oraz 20 maja (niedziela) 
  • Godzina → 12.30 
  • Miejsce → MOS Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, sala konferencyjna 
  • Bilety → 10 zł 

Z warsztatów w Poznaniu:

Kiwak:
Co widzicie (na podłodze)? Co Wam to przypomina?

Dzieci, dorośli:  
wulkan 
lody 
jakby droga
gwiazdy na niebie 
księżyc
tu jest... dziwak

a może K
iwak
Uwierzycie?!

Monika Kiwak - magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka wydziału tańca w Performers House (Dania), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering®. Trzykrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca. Dzięki Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk szkoliła się w Rzymie, łącząc ruch i znaki graficzne. Tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej. Gra m.in. w spektaklach"Baby Space", "Łaskotki".

Prowadziła warsztaty w Stary Browar Nowy Taniec, Galerii Labirynt, Teatrze Studio, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, The Meyerhold Theatre Centre, na Uniwersytecie Dzieci, Festiwalu Szuka Szuka Malucha. Regularnie prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych w Krakowie.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem "Dialogujący". Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

Więcej o Festiwalu KROKI 2018

 

Program Festiwalu (PDF)

Czytaj wszystko

Projekt jest finansowany ze środków MKiDN