EN
Lubelski Teatr Tańca, Ostatnie solo K, fot. Piotr Jaruga
Lubelski Teatr Tańca, Ostatnie solo K, fot. Piotr Jaruga
Lubelski Teatr Tańca, Ostatnie solo K, fot. Piotr Jaruga

Kroki 2018 / Ostatnie solo K.
Lubelski Teatr Tańca (Polska)

50 min.

Chyba minęły już moje najlepsze lata. Gdy istniała szansa na szczęście. Ale nie chciałbym żeby wróciły. Teraz, gdy mam w sobie ten ogień, już nie. Nie, nie chciałbym, żeby wróciły. Samuel Beckett, „Ostatnia taśma” (no tak…)

Tańcząc idziesz uparcie do przodu (ta…), patrzysz przed siebie i myślisz tylko o tym, co będzie jutro (znowu?). Ale jednocześnie nie daje ci spokoju, uwiera cię i wciąż natrętnie powraca myśl: gdybym wtedy… (co?) Sięgasz pamięcią wstecz, odtwarzasz w głowie sekwencję zdarzeń i przyglądasz się człowiekowi, którym byłeś (a teraz nie jesteś?) Przewijasz taśmę po raz kolejny i dochodzisz do wniosku… (no właśnie?!), że nie jest tak źle, chyba (o matko…).

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Ryszard Kalinowski
Dramaturgia: Ryszard Kalinowski, Grzegorz Kondrasiuk
Światło, dźwięk, wideo: Grzegorz Polak
Projekcja wideo: fragmenty spektaklu „DC 5861494”, choreografia Hanna Strzemiecka (2000)

  • Data → 16 maja (czwartek)
  • Godzina → 20.00
  • Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie (Scena Miniatura), pl. Św. Ducha 2
  • Bilety  → normalny 25 zł, ulgowy 20 zł

Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystami.

Ryszard Kalinowski - tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent UMCS w Lublinie. W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz, a potem w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej pod kierunkiem Hanny Strzemieckiej (1993-2001). Od roku 2001 w Lubelskim Teatrze Tańca, jako tancerz, choreograf i współorganizator licznych projektów, m.in. Międzynarodowe Spotkania Teatrów 

Lubelski Teatr Tańca prowadzi działalność artystyczną i edukacyjną w Centrum Kultury w Lublinie od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniej choreograf i dyrektor artystycznej zespołu oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych liderów Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Z czasem do LTT dołączyła Beata Mysiak oraz Anna Kalita i Konrad Kurowski, współtworząc profesjonalny ośrodek tańca współczesnego tańca zaangażowany w rozliczne przedsięwzięcia i współpracę z instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem "Dialogujący". Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

Więcej o Festiwalu KROKI 2018

Program Festiwalu (PDF)

 

Czytaj wszystko

Projekt jest finansowany ze środków MKiDN