EN

Kulisy "Dziadów"
w cyklu "Myśląca ręka"

  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 21.01.2022

Termin → 15 grudnia 2021, godz. 17:30-21:30
Miejsce → Duża Scena, Teatr im. Juliusza Słowackiego
Prowadzenie → Anna Wójcicka - inspicjentka, Bartosz Jelonek - producent
Ilość osób → 5
Cena biletu → 10 zł

Niepowtarzalna okazja zobaczenia spektaklu od kulis, od strony pulpitu inspicjenta, „od centrum dowodzenia”. Zwykle widz oglądając spektakl nie zdaje sobie sprawy jak wiele osób ukrytych w kulisach pracuje nad właściwym przebiegiem spektaklu.

Garderobiane, charakteryzatorki, rekwizytorzy, maszyniści, realizatorzy światła, dźwięku i multimediów oczekują na wypowiedziane przez inspicjenta słowa „zaczynamy przedstawienie”. Po tym kluczowym stwierdzeniu kurtyna idzie w górę, a inspicjent czujnie obserwuje, sprawdza i przypomina o kolejnych wyjściach na scenę, zmianach w dekoracji i gotowości całej obsługi.


W trakcie warsztatu widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się roli inspicjenta, jego pracy i relacjach ze wszystkimi osobami biorącymi udział w przedstawieniu. Uczestnicy tego warsztatu będą mieli okazję na bezpośredni kontakt z ulotną granicą pomiędzy światem realnym i scenicznym.


Czytaj wszystko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego