EN
image/svg+xml
Fot. Tomasz Wiech

Kwestia czasu. Jak wyhodować sztuczną brodę
w ramach cyklu edukacyjnego: MYŚLĄCA RĘKA 2018

Data → 24.01.19 r.
Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego, pl. Św. Ducha 1
Godz. → 11:30 - 12:30
Wstęp → 10 zł
Warsztaty dedykowane dzieciom szkoły podstawowej oraz młodzieży (możliwość dostosowania trybu warsztatów do grupy wiekowej).

KWESTIA CZASU. W czasie tych warsztatów przeniesiemy się z teatralnych pracowni, bliżej sceny, na zaplecze. Przyjrzymy się ostatniej fazie przygotowań do prezentacji spektaklu przed publicznością. Tu spokój pracowni zastępuje już gorączka przedspektaklowych przygotowań, podczas których trzeba zgrać w czasie szereg elementów, wiedzieć jak pracować w zespole, jak się nawzajem wspierać i pomagać. Garderobiane, charakteryzatorki, inspicjenci, rekwizytorzy są akuszerami spektaklu, i – choć niewidoczni dla publiczności – są absolutnie niezastąpieni w złożonym organizmie teatru.

Prowadzenie: rzemieślnicy teatralni: charakteryzatorki/fryzjerki – Ela Orłowska, Zofia Miarka, Agata Pikulska, Irena Kowal.

W świat rzemieślników pracujących za sceną, ukrytych wśród kulis, niewidocznych dla widzów, wprowadzi Bartosz Jelonek, teatrolog, producent przedstawień i entuzjasta rzemiosła teatralnego.

Bilety: warsztaty bezpłatne

Czytaj wszystko

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury