EN
Shonen Knife

Shonen Knife
w ramach projektu "Something Must Break"

Termin → 4.06.2019 r.
Start → 20:00

Shonen Knife to zespół z Osaki w Japonii, założony przez siostry Naoko i Atsuko w 1981 roku. Na długo przed pojawieniem się w słownikach pojęć takich jak „Riot Grrrl” czy „Girl Rock”, żeńskie trio wesoło szarpało struny gitar do dźwięków importowanych coverów zespołu Ramones.

Kiedy w końcu ujrzałem je na żywo, zamieniłem się w histeryczną dziewięcioletnią dziewczynkę na koncercie Beatelsów – Kurt Cobain

Tak jak inny kultowy japoński żeński zespół – The 5,6,7,8 – Shonen Knife przetrwał dekady muzycznych przemian trzymając się tego, co umiał robić najlepiej, czyli wypuszczając swoje własne, zaraźliwie i wprawiające w dobry humor pop-funkowe utwory.


Przez ostanie 37 lat zespół może i nie zapełniał stadionów, ale został doceniony za duży wpływ na altrockową twórczość od Sonic Youth po Nirvanę. Pomimo lat spędzonych w trasie, jego entuzjazm do występów na żywo nadal cieszy, szczególnie gdy sięga do swego rozległego muzycznego arsenału od solidnego thrash rocka po przebojowe hity.


Jednak kluczem do sukcesu grupy było rozbrajające, czasem trochę surrealistyczne podejście do własnych punkowych i rockowych autorytetów – czy z piosenkami zatytułowanymi „Tortoise Brand Pot Cleaner” można by dziewczyny było posądzić o zbyt poważne podejście do samych siebie?

*

Po koncercie Something Must Break zapraszamy na afterparty, w czasie którego zagra Eta Hox, DJka OFF Radia Kraków, z którym regularnie współpracujemy dbając o atmosferę naszego foyer.

Poznajcie (jeśli jeszcze nie znacie) Etę:

ETA HOX - DJ’ka, promotorka i dziennikarka radiowa, od wielu lat związana z krakowską sceną muzyki elektronicznej. Współtworzyła deep-technowy kolektyw Deep Impact, za sprawą którego do Krakowa przyjechali m.in. Mikkel Metal, Refracted, Shaded Explorer czy duety Dadub i Babe Roots. W OFF Radiu Kraków prowadzi audycje poświęcone muzyce dub i deep-techno oraz popularyzuje niszowe gatunki elektroniki. Swoimi występami supportowała artystów takich jak Xhin czy Samuel Keridge. Przy selekcji kładzie nacisk na przestrzenne brzmienia, minimalizm i organiczne dźwięki. Znakiem rozpoznawczym jej setów są długie intra i spójność selekcji.

LINKI:
https://www.facebook.com/etahoxmusic  [1]
https://soundcloud.com/etahox  [2]

NAJNOWSZY SET ONLINE:
https://soundcloud.com/wake_rave/wake-rave-syreny-podcast-02-eta-hox

Czytaj wszystko

Zapowiedź