EN

Hamlet jedzie do Gdańska
Za kulisami

Najbliższe terminy

Termin → 17 listopada, godz. 11:00
Miejsce → Duża Scena Teatru Słowackiego, Plac św. Ducha
Prowadzący → Bartosz Jelonek – producent teatralny

Warsztat dla młodzieży. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób realizowane są przedstawienia poza siedzibą teatru, zarówno od strony realizacyjnej, jak i organizacyjnej. Jak zaplanować wyjazd? Zapakować dekoracje, kostiumy, rekwizyty, meble i zapiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. W jaki sposób – podczas wyjazdów – wygląda praca garderobianych, charakteryzatorek, akustyków i całego zaplecza technicznego. Czy można przenieść spektakl na scenę o innym charakterze, parametrach i wymiarach, bez zmiany scenografii? W jaki sposób – do takich zmian – przygotowują się aktorzy?

Warsztaty, odbędą się podczas próby do spektaklu „Hamlet”.Czytaj wszystko

Hamlet

Reżyseria: Bartosz Szydłowski

Premiera: 08.11.2019

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Najbliższe terminy

120 minut
> 15

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim.

Na podstawie "Hamleta" Williama Szekspira w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka oraz idei i fragmentów tekstów Stanisława Wyspiańskiego (Studium o "Hamlecie", Śmierć Ofelii).

"W Polsce zagadką Hamleta jest to: co jest w Polsce – do myślenia". 


To słowa Stanisława Wyspiańskiego z gorączkowo pisanego przez kilka dni Studium o „Hamlecie” – niezwykłego dzieła, będącego źródłem inspiracji dla wielu polskich reżyserów. Wyspiański zawarł w nim swoją fascynację fenomenem teatru, miłość do genialnego tekstu oraz wielkie pragnienie rozczytania go tak dotkliwie, aby wstrząsnąć sumieniami swoich rodaków.