EN
Colourful games © Laura Vanseviciene
Colourful games © Laura Vanseviciene
Colourful games © Laura Vanseviciene

Kroki 2018 / Colourful Games
"Dansema" Dance Theatre (Litwa)

40 min.

Interaktywne cyrkowo-taneczne przedstawienie dla dzieci od 0 do 3 lat.

Z pomocą gier i zabawy nasi najmłodsi uczą się odkrywać i akceptować otoczenie wokół nich. W tym olśniewającym występie Birute Baneviciute i Giedre Subotinaite zachęcają dzieci, aby odkryć nie tylko mały świat, który stworzyły na scenie, ale także i siebie. Kolorowe gry są pełne niespodzianek i szans na udział w zabawie razem z tancerką.

Choreografia: Birute Baneviciute
Tancerka i współchoreografka: Giedre Subotinaite
Muzyka: Rene Audbry, Henry Torgue, Serge Houppin, Klimperei, Marc Jungermann, Kenji Eno
Światła: Aurelijus Davidavicius
Projekt kostiumu: Ruta Biliunaite

  • Data → 12 maja (sobota)
  • Miejsce → Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie (Scena Miniatura), pl. Św.Ducha 2
  • Godzina → 10.00 oraz 12.00
  • Bilety → 10 zł (rodzic + dziecko)


Performance zdobył Golden Stage Cross jako najlepszy spektakl roku dla dzieci i młodzieży (2015)

Dansema Dance Theatre jest organizacją pozarządową zajmującą się projektami kulturalnymi, artystycznymi i edukacyjnymi. Był to pierwszy profesjonalny teatr, który z inicjatywy słynnej litewskiej choreografki Birutė Banevičiūtė zaczął tworzyć spektakle taneczne dla młodej publiczności na Litwie. Od założenia w 2007 roku Dansema gra na Litwie, z powodzeniem występując w Chorwacji, Holandii, Belgii, Niemczech, Palestynie, Ukrainie, Estonii, Łotwie, Malcie, Turcji, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Chinach, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Czechach, Indiach. Od 2014 roku Dansema koncentruje się na rozwijaniu produkcji tanecznych dla dzieci poniżej 3 lat.

Birutė Banevičiūtė jest absolwentką Uniwersytetu Wileńskiego, różnorodnych technik tańca, improwizacji i kompozycji, pedagogiki tańca uczyła się w USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoszech, Holandii, Niemczech, Szwecji, Polsce i na Litwie. Jej występy taneczne pokazywane były na różnych międzynarodowych festiwalach tańca w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Birutė wyreżyserowała i stworzyła choreografię dla kilku dziecięcych musicali z udziałem 100-150 młodych tancerzy w wieku od 2 do 19 lat na scenie. Przez ponad 10 lat pracowała jako profesor nauk społecznych (edukacja tańca) na Litewskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Departamencie Tańca i Teatru. Od 2007 roku Birutė jest dyrektorem artystycznym i choreografem "Dansema" Dance Theatre.

VI Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KROKI 2018

Tegoroczna edycja festiwalu KROKI odbywa się od 11 do 20 maja pod hasłem "Dialogujący". Po zeszłorocznej edycji, koncentrującej się na konflikcie, tyleż intymnym, co politycznym, tym razem stawiamy na dialog – dialog między osobami, między społecznościami, między tradycjami. Poprzednio postulowaliśmy jasną polaryzację stanowisk, teraz zapraszamy do otwarcia się na innych, na odmienność, zachęcamy do uwolnienia dobrej woli i pozytywnej energii.

Więcej o Festiwalu KROKI 2018

Program Festiwalu (PDF)

 

Czytaj wszystko

Projekt jest finansowany ze środków MKiDN